5 Adımda Hızlı ve Pratik Makyaj!

Hayat birçoğumuz için hızla geçiyor. İş, okul, ev derken bazı şeylere vakit kalmayabiliyor. Çünkü her şeyin tıpkı sürekli yenilenen telefon akışı gibi akıp gittiği, 5 dakikanın bile çok değerli olduğu bir çağdayız. Ve bu hareketlilik içinde kendimize de mutlaka zaman ayırmalıyız. Kişisel bakımımız, sağlıklı alışkanlıklarımız, makyaj ritüellerimiz için. Hepsinden de önemlisi kendimizi daha iyi hissetmemiz için. Mutluluğumuz için. Bazen öyle sabahlar olabiliyor ki evden hemen çıkmamız gerekiyor. Böyle durumlarda makyaja çok az zaman kalıyor. Bazen de gün içinde sürpriz bir gelişmeyle şipşak makyaj yapmak durumunda kalıyoruz. Kısacık zaman dilimine rağmen bakımlı ve ışıltılı görünmek istiyoruz. Veya bizim için makyaj her zaman kısa sürmeli, tarzımızı da belli etmeli. Doğal ya da iddialı ama muhakkak canlı. Makyaj yapmak bir sanata da dönüşebilir birkaç dakikada uygulayabileceğimiz pratik ama bir o kadar da göz alıcı bir deneyime de. Evet, doğru malzemelerle ve yöntemlerle hızlı ve pratik bir makyaj uygulayabilir, çok da çekici olabiliriz. Bunun için ayna karşısında uzun dakikalar geçirmeye, tam teşekküllü bir makyaj setine hatta bir makyaj masasına bile ihtiyacımız yok. Belirli malzemelerimiz, ufak bir aynamız, birkaç dakikamız ve özgüvenimiz olsun yeter. Kendimizi sevelim yeter. İşte şimdi sana 5 adımda nasıl hızlı ve pratik bir makyaj yapabilirsin, onu anlatacağım. Başlıyoruz!

  1. İlk iş cilt tonunu eşitlemek olacak. Bunun için de uygun bir kapatıcı kullanabilirsin. Böylesi full fondötenden daha pratik. Hoşça kal morluklar ve kusurlar!

2- Kaş şekli yüz şeklini birebir etkiliyor ve ifadeyi tamamen değiştirebiliyor. Bu yüzden bir kaş kalemi ile kaşlarını doldurmanda ve onlara hızlıca biçim vermende fayda var.

3- Kirpiklerini daha güzel, bakışlarını daha da anlamlı hale getirmek için dolgun ve uzun kirpikler yaratan bir maskara. Sıradaki malzememiz bu.

4- Yüzüne canlılık katacak bir diğer uygulamamız allık olacak. Likit allık tercih edersen daha pratik olur. Hafif pembe ve şeftali tonlar tazelenmiş yanaklar demek, aklında olsun. Bu tatlı yanakların yanında bir de cildinle uyumlu renk ve dokuda pudra da kullanmanı tavsiye ederim.

5- Ve makyajın tamamlayıcısı olan ruja geldik. Tercih tamamen sana ait. Kırmızı ruj kadını mısın yoksa doğal dudaklar mı senlik? Ya da belki de sen parlak dudaklarla gülümsemek istersin. 🙂

Bence sana hızlı ve pratik bir makyaj için hızlı ve pratik bir alışveriş deneyimi lazım. Bunun için de iyi ki Hepsiburada var! Hepsiburada’da kapatıcılardan maskaralara, allıklardan rujlara dek aradığın ve seni yansıtacak her ürün var. Kısaca güvenli ve keyifli bir platformda; en çok tercih edilen, en sevilen markalar bir arada. İstediğin ürünü seçebilir, zamandan tasarruf etmeni sağlayacak bir makyaj kiti oluşturabilirsin. Birkaç dakika gibi kısa bir zamanda, basit dokunuşlarla görünümünde ve ruh halinde farklılık yaratabilirsin. Böylece kendini çok daha iyi, çok daha mutlu hissedersin. Ayrıca unutma ki sen her halinle güzelsin. <3

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir