Evde Yılbaşı İçin 10 Öneri

Pandemi tüm hızıyla hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Görünüşe bakılırsa yılbaşı akşamı evlerdeyiz. Sağlığımız için bu gerekli. Ama bu, yılbaşında hiçbir şey yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Ne de olsa olaylı bir yılı geride bırakıyoruz ve yeni yıl yeni umutlarla birlikte geliyor. 2021’den beklentimiz yüksek. Ben hepimiz için ilk başta sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum. Umarım 2020’de biriktirdiğimiz enerjilerimizi 2021’de keyifli bir şekilde atarız. Gezer, sosyalleşir, hayallerimizi kovalar ve daha neşeli oluruz. Evet, benim dileklerim bunlar. Şimdi de yılbaşı akşamı yani 31 Aralık’ta evde nasıl bir kutlama yapabiliriz ona bakalım. Sonuçta stresimizi bir şekilde atmamız gerekiyor değil mi? Ve 2020’nin uğurlanışı kutlamaya değer. 🙂

Bu yılbaşında parti olmayabilir ama kendi başına, karantina kankanla ya da ailenle yapabileceğin şeyler de var. Bu liste pandemiye özel etkinlikleri içeriyor.

1- Işıklarla ve süslerle içini ısıtacak bir ortam yarat. Bu ortamı yılbaşı temalı filmlerle taçlandır. Burada senin için bir liste var: https://letspepapp.com/noel-ruhunu-yansitan-8-keyifli-film/

2- Sen ve evde kaldığın kişiler, lezzetli içeceklerinizi hazırladıktan sonra, “2020 ne yıldı ama” sohbetine tutuşun. Bütün komik anları ve yapılanları hatırlayın.

3- 2021’e merhaba meditasyonu yap. Mum ve tütsü yak. Geçmiş yılın olumsuz her şeyini iyileştir, gerekli dersleri hatırla ve yeni yıldan dileklerde bulun.

4- Evde geçirilecek bir yılbaşı için kutu oyunları hatta sanal oyunlar tedarik et. Bir klasik olarak tombala bile oynayabilirsiniz. 🙂

5- O geceye özel lezzetli ve belki de yeni yemekler yapmayı dene. 2020’de daha çok dışarı çıkabilseydin ne yemek isterdin? Bunu düşün ve ona göre bir sofra hazırla.

6- Yemekleri dışarıdan sipariş ederek küçük işletmelere de destek olabileceğini unutma. Yeni yıla güzel bir iyilikle gir.

7- Yılbaşı akşamı süslenmemezlik etme. Hatta özel bir kıyafet giy, ayrıntılı bir makyaj uygula. Çünkü bu senin koca bir yılı atlatma ritüelin.

8- Arkadaşlarınla Zoom partisi organize et. Hatta bu partiyi daha renkli hale getirmek için bir tema belirleyin. Mesela 80’ler gecesi gibi.

9- O geceye özel leziz bir kokteyl hazırla. Belki bu kokteyle sana özel bir isim verirsin. Ve 2021’de gideceğin ev partilerinde o kokteylden yaparsın.

10- Evde kiminle olursan ol, bir saatten sonra kalkın ve dans edin. Birlikte şarkılar söyleyin. Geriye sayarken pencereden diğer insanlara eşlik edin.

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1! Hoşça kal 2020!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir