6 Adımda Yıpranan Saçlarımızı Onarıyoruz!

Saçlarımız deniz tuzu, havuz suyu ve güneşin zararlı ışınları nedeniyle yazları ekstra yıpranabilir. Özellikle güneş; saçları kurutur, saç uçlarının kırılmasına neden olur. Bu da modumuzun düşmesine neden olur. Çünkü bakımlı ve parlak saçlar hepimizin sevdiği şey. Yazları ahenkle dans eden, ışıl ışıl saçlarımızla dikkat çekmek, kendimizi iyi hissetmek isteriz. Bunun yolu da tabii ki etkili bir bakımdan geçiyor. Nem desteğinden geçiyor. Yani nasıl olsa tatil ya da yaz diye saçları ihmal etmemek gerekiyor. Hadi, gel hem saçlarımızı onaralım hem de mevsimlik saç bakımımızı yapmış olalım. İşte yıpranan saçları onarmak için 6 adım:

1- Bakım maskesi uygulayarak, saçına ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsin. Bunun için sana avokado ve muzu öneriyorum. Bunları zeytinyağında ezerek saçına uygula. Birkaç dakika bekle ve durula.

2- Saçlarının kırık uçlarını mutlaka düzenli olarak kestirmelisin. Çok kısaltman gerekmiyor ama uzamaya devam etmesi için bu, rutinin olmalı.

3- Nasıl olsa yaz mevsimindeyiz. Saçlarını saç kurutma makinesiyle kurutman gerekmiyor. Yüksek ısı saçı daha çok yıpratır çünkü.

4- Bol bol su içmeli, nem oranı yüksek şampuan ve saç kremlerini tercih etmelisin. Ekstra olarak, saç bakım yağlarından da destek alabilirsin.

5- Perma, fön gibi saçı yoran uygulamalardan bir süre kaçınmalısın. Hatta boyama işlemini bile sık yapmasan iyi olur.

6- Saçlarını her gün yıkamamalısın. Bu işlem saçın doğal yapısını bozar, çabuk dökülmesine neden olur. En iyisi iki günde bir yıkamak.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir