Aspirin Maskesiyle Güzelleş!

Ağrı kesicilerin en masumu, kanı supsulu, bedeni dipdiri yapan Aspirin aynı zamanda bir cilt maskesi işlevi de görebiliyor. Sivilcelerinden, siyah noktalarından kurtuluyor; yumuşacık bir cilde sahip oluyorsun. Ayrıca cildin sivilce nedeniyle tahriş olmuşsa onu da pürüzsüz bir hale getiriyor. Ve antibakteriyel ve anti-inflammator özelliğiyle ölü hücreleri temizliyor. Aspirin maskesi için yapman gereken ilk şey 1 paket aspirin almak. Diğer yapman gerekenler de şöyle:

Aspirin maskesi

4-5 tane aspirini bir havanda iyice ez. Havan yoksa çatalın ucunu veya kaşığın arkasını da kullanabilirsin. Üstüne biraz ılık su dök. Bir çay kaşığı yoğurt veya bal ekle. Üstüne yarım limon suyu sık ve elde ettiğin karışımı göz çevren hariç yüzüne sür. 10-15 dakika beklesin. Aspirin maskesi tamamen kuruduğunda yüzünü ılık suyla durula. Bu uygulamayı haftada 1 veya 2 kez yapabilirsin.

Aspirin peelingi

Aspirinde salisilik asit vardır ve bu kimyasal da peeling etkisi gösterir. 6 tane aspirini toz haline gelinceye kadar ez. Bunun için blender kullanabilir ya da aspirinleri bir kumaşın içine koyup havan tokmağıyla ezebilirsin. Tozun içine birer çay kaşığı karbonat ve limon suyu da ekle. Yüzüne iyice yedirerek sür. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durula. Bu yöntem hem güneş lekelerine hem de hasarlı ciltlere iyi gelir.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments