Ay Tutulması

Tutulma, tutulma diyoruz da nedir bu tutulma? Dün saat 22:21’de 22 derece yengeçte bir ay tutulması gerçekleşiyor. Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’da görülecek bu tutulma ilk haberini Avustralya’dan verdi bile!

Ay tutulması dediğimiz şey aslında yeni ay ve dolunaydır. Tutulmanın bunlardan farkı düğümlerin çevresinde gerçekleşmesidir. Dün yaşayadığımız tutulma; Kuzey Ay düğümü tarafındır. Kuzey Ay düğümü tarafında olan bu tutulma; duygusal bağlarımızı güçlendirmemize yol gösterir. Dolunaylarda denge kurmak oldukça önemlidir. Yengeç konuları hayatımızda bu 2,5 ay gündemde olacakken Oğlak konularını da ihmal etmemek oldukça önemlidir. Bu dönemde bencillikten uzak durmalı, insanların isteklerine kulak vermeliyiz.

Eğer taşınmayı, ev almayı ,ev değiştirmeyi düşünüyorsanız bu gibi konular gerçekleşebilir.

Dolunaylar bitişler ve başlangıçları gösterir. Bu dönemde kötü bir ilişkiniz varsa bitebilir, işinizden memnun değilseniz iş değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda başlangıçları temsil edeceği için; yengeç burcunda olduğundan bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İlişkiniz varsa da bir köklenme yani evlenme konusu söz konusu olabilir.

Dolunayın insan vücuduna etkisi insanlığın ilk tarihinden beri bilinmektedir. Size gerginlik, sinir, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları verebilir. Duygularınızı çok yüksek yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Olağan hayatınızda farkındalıklar kazanabilir, geçmişte başladığınız işlerden sonuçlar alabilirsiniz.

Özellikle 2018 Temmuz ayında bir proje, ilişki, fikir vb. gibi bir başlangıçlar söz konusu olduysa bunlardan sonuç alabilirsiniz.

Neptün ile yaptığı 120’lik açı bizi koruyacaktır. Unutmayın ki bitişler yeni başlangıçlara yol açar. Arkanıza dönüp bakmayın bile. Aynı zamanda Satürn ve Pluto ile yaptığı karşıt açı bize olan düzeni yıkmamızı, küllerimizden yeniden doğmamızı sağlayacaktır.

Bu tutulmada arkanıza dönüp bakmayın! Bırakın canınızı sıkan, size iyi gelmeyen her şey geride kalsın. İhtiyacınız olanı aldınız, sıra diğer ihtiyaçlarınızda!

Sena Terzi

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir