Bacaklardaki Çatlaklara İyi Gelen 5 Yöntem

Yaza girdik; şortları, bikinileri çektik. Bacaklardaki çatlaklar bu dönemde bizim için sorun yaratabilir. Genellikle kötü beslenme, hareketsiz kalma, yeterli su içmeme, hamilelik ve diğer sebeplerle ortaya çıkan bacaklardaki çatlaklar neyse ki çözümsüz değil. Daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkün yani. Bunun için kimyasal ve cerrahi tedaviler olduğu gibi, evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz yöntemler de var. Şimdi sana bunlardan bahsedeceğim. Hadi, pürüzsüz bacaklarımızla yaza daha hazır girelim!

1- Çatlaklara, sevdiğin bir doğal yağı uygulayabilirsin. Çünkü doğal yağlar hem cildi nemlendirir hem de cildin elastikiyetini artırır. Masaj yaparak uygulamayı ihmal etme.

2- Çatlakların olduğu bölgeye günde 2 kere organik kakao yağı uygularsan gözle görülür bir değişim elde edebilirsin. Kakao yağı cildi yeniler.

3- Aloe vera jeli cildi iyileştirir ve bu yüzden çatlaklara iyi gelir. Şu şekilde uygulayabilirsin: Jeli direkt cildine sür, cilt tarafından emilmesini bekle ve durulama.

4- Vazelin ciltteki nemi hapsederek, cildin nemli kalmasını sağlar. Bu sebeple özellikle yatmadan önce çatlakların olduğu bölgelere vazelin sürebilirsin.

5- Kan dolaşımını uyardığı için kuru fırçalama cildi canlandırır. Ayrıca toksinlerin ve ölü derilerin yok edilmesine de yardımcı olur. Duşlardan önce aşağıdan yukarı doğru yapabilirsin. Kuru fırçalamadan sonra cildini mutlaka nemlendir.

Bonus: Yumurta akı, sirke, kahve çekirdeği, karbonat gibi uygulamalar da bacaklardaki çatlaklara iyi gelebilir.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir