Bağışıklık Sistemi İçin Takviyeler

Bağışıklık sisteminin ana işlevi vücudu enfeksiyonlardan korumaktır. Güçlü bir bağışıklık sistemi sağlıklı bir yaşam demektir.

Ancak , değişen hava koşulları, dengesiz beslenme, uykusuzluk ve stres gibi faktörler bağışıklık sistemimizin zayıflamasına sebep olabilir. Zihin ve duygular da bağışıklık üzerinde çok etkilidir. Obezite,  aşırı şeker tüketim

Bağışıklığın azaldığını nasıl anlarız?

Tekrarlayan  enfeksiyonlar,  soğuk algınlığı, sürekli uçuk ve aft oluşumu bağışıklığımızın azaldığını gösteren rahatsızlıklardır. Bağışıklığımız zayıfladıkça sitem bir kısır döngüye girer; zayıflayan bağışıklık sistemi enfeksiyona sebep olur , enfeksiyon sisteme artı hasar vererek vücut direncini daha da zayıflatır, bu da yeniden enfeksiyon demektir.

Bağışıklığın desteklenmesi

Doğru beslenmek, fiziksel aktivite, yeterli uyku, stres kontolü bağışıklığın desteklenmesi için çok önemlidir. Bunların yanında eczanelerimizde bulunan ve doktor ya da eczacınızın tavsiyesiyle kullanabileceğiniz bitkisel destekler  bağışıklığınızı güçlendirecek çok önemli yardımcılardır.

Eczanelerimizde bulunan bağışıklık destekleri nelerdir?

Beta Glucan

En çok kullandığımız bağışıklık desteklerindendir. Ekmek mayasından elde edilir. Tamamen doğaldır, vücudun korunma mekanizmasını harekete geçirir. Eczanelerimizde saf formları bulunduğu gibi sinerjik etki için diğer desteklerle kombine edilmiş formları da bulunmaktadır.

  • Imutor
  • Imutor complex
  • Solgar beta glucan
  • Imuneks
  • Imuneks plus
  • Imunoglucan
  • Imunogucan Actis
  • Immuzinc

Echinacea   

Ekinezya bitkisinden elde edilir, vücudun doğal savunma sistemin desteklenmesine yardımcıdır.

Probiyotikler  

Dengeli bir bağırsak florası vücudun bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

Umca

Afrika  sardunyasından elde edilir . Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Özellikle, üst solunum yolu enfeksiyonlarında etkilidir.

Antioksidanlar

Serbest radikallerin hücrelerde meydana getirdiği zararı onarırlar. Bağışıklığın desteklenmesinde çok önemlidir.

Vitamini

Vücutta üretilemediği için mutlaka dışarıdan alınması gerekir. Bağışıklığın desteklenmesi ve yorgunluğun önlenmesinde çok etkilidir.

Vitamini  

B vitamini türevlerinin vücutta eksikliği de bağışıklığı olumsuz etkiler.  Yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunurlar. Vücut fonksiyonlarının normal çalışması için çok gereklidir.

Vitamini

Akyuvarları yani savaşçı hücreleri güçlendirir. Bağışıklığın desteklenmesi için önemlidir.

Siz de kendiniz için uygun olan desteği doktor ve eczacınıza danışarak kullanabilirsiniz..

Ecz. Fulya Urgancıoğlu

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top