BB Krem ve CC Krem Arasındaki 5 Fark

BB ve CC kremler hafif yapıları ve cilt ile uyumlu olmaları sayesinde bir süredir güzellik ve bakım rutinimizdeki yerlerini koruyorlar. Pek çoğumuzun makyaj ürünleri arasında bu kremlerden var. Muhtemelen daha ferah, daha pürüzsüz, daha dengeli bir cilt hissi için bunları aldık. Makyajda doğallıktan yanayız. Peki; ne anlama geldiklerini, ne işe yaradıklarını, hangisini kullanmamız gerektiğini tam olarak biliyor muyuz? Bence bunu öğrenmenin tam sırası. O zaman önce BB ve CC ne demek ona bir bakalım. BB kısaltması, Blemish Balm ya da Beauty Balm’ın ilk harflerinden oluşuyor. Fondöten misali cildi kapatıyor ama daha az yoğunlukta. Cildi korumak için formüle edilmiş; zamanla cildi güneşten korumak, aydınlatmak, yaşlanma belirtilerini azaltmak gibi özellikler ile daha da geliştirilmiş. CC kısaltması ise Color Corrector ya da Complexion Corrector’ın ilk harflerinden oluşuyor. Adından da anlaşılacağı üzere ciltteki ton farklılıklarını dengelemeye yarıyor. Morluklara, kızarık görünüme iyi geliyor; solgun ten rengini eşitliyor. Yani aslında ikisinin etkileri de farklı. Bu yüzden hangi etkiye ihtiyacımız varsa onu sunan kremi tercih etmeliyiz veya duruma göre ikisini de kullanmalıyız. İstersen daha açıklayıcı olması açısından aralarındaki 5 farka bir bakalım ve seçimimizi ona göre yapalım.

1- BB kremler hafif bir fondöten etkisine sahip ve gündelik hayatta doğal bir makyajı tercih edenlerin seçimi. CC kremler ise ciltteki ton farklılıklarını hedefliyor, cilde ışıltı veriyor.

Yani eğer aradığın kapatıcılık özelliği ise BB krem doğru adres, eşit tonda bir görünüm arıyorsan da CC kremi tercih et.

2- BB krem yağlı ve lekeye meyilli ciltler için iyi bir kapatıcı fakat CC krem çok daha hafif bir yapıda olduğu için ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek ve aydınlık bir görünüm elde etmek için  uygun olabilir.

3- CC kremler C vitamini içeriyor. BB kremler cildi serbest radikallere ve kirliliğe karşı koruyan daha güçlü antioksidanlar içeriyor.

4- Her iki kremin de ton seçenekleri var ama CC kremler cilt tonunu eşitledikleri için renk seçenekleri daha fazla olabiliyor.

5- Her iki krem de cildi nemlendirme etkisine sahip. Fakat CC kremler, BB kremlere göre cildi daha çok besliyor.

Eğer hangi kremin sana daha uygun olduğuna karar verdiysen sırada en doğru BB ve CC kremleri seçmesi var. İşte burada devreye ben giriyorum ve sana harika iki seçenek sunuyorum. Sana Pure Beauty’nin en çok sevilen ve tercih edilen ürünlerinden olan BB ve CC Kremleri tavsiye ediyorum! Pure Beauty bir Güney Kore markası olarak, bize güzellikleri ve zamana meydan okumaları ile ilham veren Güney Koreli kadınların bakım rutinini sunuyor. Bu yüzden Pure Beauty senin de bakım rutininin bir parçası olmalı diye düşünüyorum. Üstelik bu çok sevilen ve tercih edilen kremler şimdi içerik ve doku olarak çok daha güçlüler. Gözenek ve leke görünümünü azaltıcı formülü ile Pure Beauty BB Krem’e ve aydınlık ve eşit tonda cilt görünümü sunan Pure Beauty CC Krem’e bayılacaksın. Her iki ürün de cilt bakımında sana çok iyi gelecek özelliklere sahip. Yenilikçi damlalık sistemiyle daha uzun ömürlü ve daha hijyenik kullanım kolaylığı sunuyorlar. GKF 50 özelliği sayesinde uzun süreli güneş koruması sağlıyorlar ve ekstra bir güneş koruyucuya ihtiyaç duymuyorsun. Cildini telefonların, bilgisayarların yaydığı mavi ışıktan da koruyorlar. Paraben, alkol, Lanolin içermiyorlar. İkisinin de Ivory ve Natural olmak üzere 2 farklı ton seçeneği mevcut, cilt tonuna uygun olanını seçebiliyorsun. Yani hem çok doğallar hem de cildimize iyi bakıyorlar. Temel cilt bakımından sonra üründen bir miktar alarak parmak uçlarınla yüzünün merkezinden başlayarak alnına, burnuna ve çene bölgesine doğru uygulaman yeterli. Kullanımları da bu kadar basit. Sen de bu iki kremden birini ya da her ikisini birden tercih edebilir, cildin için doğru bir karar verebilirsin. O muhteşem gülümsemeni pürüzsüz ve parlak bir ciltle taçlandırabilirsin.

O zaman hemen en yakın Watsons mağazasına çünkü Pure Beauty BB ve CC Kremler sadece Watsons’ta!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir