Bitkisel Bazlı Enfes Tost Tarifleri

Kahvaltı için sağlıklı ve enfes bir alternatife ne dersin? Bunun için sana içinde yumurta, süt gibi hayvansal gıdaların olmadığı, sadece bitkilerden oluşan ve yemesi büyük keyif veren 3 farklı tost tarifi vereceğim. Hafif ve iyi bir kahvaltı güne hazır olmanı sağlar. Kendini, kahvaltıdan sonra yapacakların için yeterince enerjik hissedersin. Günün geri kalanında da canlı ve hareketli olursun. Bu tost tarifleri, bir ritüele dönüşen pazar kahvaltılarına da renk katabilir. Lezzetli değişiklikler iyidir. Hele bir de sağlıklılarsa. Yani bu tostlar senin için iyi birer dostlar. 🙂 Hadi, espri yapmayı bırakalım ve başlayalım!

Tahinli Pekmezli Tost

İhtiyacın olan malzemeler; 2 yemek kaşığı tahin, 2 yemek kaşığı pekmez ve 2 tane kepekli tost ekmeği. Bir de tabii zeytinyağı ya da ayçiçek yağı. Malzemelerini tost ekmeklerinin arasına güzelce sür. Sonra da tost makinesinde yağlayarak pişir. Bu tost, tatlı ihtiyacını da karşılayacak.

Chia Tohumlu Tost

2 dilim kepekli ekmek, 2 çorba kaşığı fıstık ezmesi, 2 çorba kaşığı chia tohumu, 1 tane muz ihtiyacın olan malzemeler. Kepekli ekmeklere fıstık ezmesini yedirerek sür. Üstüne muzları dilimle. Onun üstüne de chia tohumlarını serpiştir. Tostun hazır!

Avokadolu Tost

Başlamadan önce malzemeleri sıralayalım: 1 orta boy avokado, 1 çay kaşığı limon suyu, 2 dilim buğdaylı tost ekmeği, 1 tutam tuz ve karabiber, 1 sap maydanoz ve tabii ki yağ. Limon suyu, tuz ve karabiberi bir kasede karıştır. İçine avokadoyu ez ve karıştır. Bu arada tost ekmeklerini kızart. Kızartılmış ekmeklere avokadoyu sür. Üstüne de ince ince doğradığın maydanozu serpiştir.

Afiyet olsun tatlım! 🙂

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir