Bitmek Tükenmek Bilmeyen 15 Sevgililer Günü Klişesi

1- Sevgililer Günü klişelerine gönderme yapan ve en yaratıcı olmaya çalışırken klişe olmayı başaran reklamlar.

2- Gerçek kalbe bile benzemeyen kırmızı kalp sembollü her şey. Kırmızı kalpli yastıklar, kırmızı kalpli kutular, kırmızı kalp emoji’si.

3- Peluş ayı ve Sevgililer Günü bağlantısını kim kurdu bilemiyorum ama her sene Sevgililer Günü’nde hediye edilen peluş ayılar. Kimse “Ted”i (2012) izlemedi galiba.

4- Anladık, kırmızı gül aşkın ve tutkunun sembolü. Ama o işler eskidenmiş. Artık günümüzde takipçi kasmak, like kovalamak, DM’den yürümek, arkadaşlık sitesi gibi şeyler var.

5- Sevgiliyle, “Sevgililer Günü’nü umursamıyoruz ama çok da sıkı fıkı sevgiliyiz ha” selfie’si çekmek.

6- Sevgililer Günü’ne karşı olmak. Sizi My Bloody Valentine’lar sizi!

7- Bir Sevgililer Günü hediyesi olarak parfüm, aşk mesajlı kupa, sevgilinin suratının basılı olduğu tişört, bir kutu çikolata, küçük ev aleti almak. Küçük ev aleti!

8- Birlikte; konusu, oyunluğu gerçekten çok kötü olan ama sırf amaca hizmet ettiği için izlenen romantik komediler. Kız fakir, oğlan zenginmiş. Bunlar birbirlerini görmüşler, aşık olmuşlar. Yalnız babaları biraz despotmuş…

9- Eski moda aşkları yaşatmak uğruna karışık kaset çekmek, köprü manzarasında dans etmek, birlikte çekilen fotoğraflardan albüm hazırlamak… Ay içim bayıldı.

10- Ben kedimi seviyorum, ben köpeğimi seviyorum, ben yalnızlığımı seviyorum, ben annemi seviyorum, ben babamı seviyorum, ben çocuğumu seviyorum, ben İstanbul’u seviyorum.. Anladık Sevgililer Günü’nü sevmiyorsun.

11- Sevgililer Günü’ne karşı olmak ama hadi internette gördüklerine özenmesin diye yine de bir “seni seviyorum” demek.

12- Evet dedi.

13- Hala birbirlerini büyük bir aşkla seven, bilmem kaç yıllık evli çiftlerin hikayelerini paylaşmak. Altına da “bu biz olabilirdik” yazmak.

14- Sevgililer Günü’nü kapitalizmin oyunu olarak görenlerle hep o günü bekleyenlerin enerjilerinin çarpışması ve ortaya çıkan internet bulutu.

15- Sevgililer Günü klişelerini anlatan yazılar, listeler, paylaşımlar… 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir