Bu Yaz Mutlaka Yapman Gereken 10 Şey

Madem yaz geldi, azıcık canlanalım. Keyfimizi yerine getirecek planlar yapalım, kendimiz için enerjik rutinler belirleyelim. O zaman başlayalım!

1- Şimdiye kadar an’ı tam olarak yaşayamadıysan şimdi tam zamanı. Çünkü pandemi bize her şeyin pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösterdi.

2- Yazın tatlarından keyif almasını bilmelisin. Dondurma yerken çocuk olmalı, denizde yüzerken her şeyi geride bırakmalısın.

3- Bol bol su içmeyi de ihmal etmemelisin. Çünkü yazın terler ve su kaybederiz. Bol su içelim ki cildimiz nemli kalsın, oksijenimiz azalmasın.

4- Eğer tatili hep ertelediysen bu yaz sana bir tatil şart. İlla pahalı ve uzak bir yerlere git demiyorum, kafan tatil modunda olsun yeter. Huzur salmakta.

5- Bu yaz daha hafif hissetmek için her sabah limonlu sular iç ve sana ağır gelen alışkanlıklardan, insanlardan bir güzel uzaklaş.

6- Hayatında bir değişiklik yap. Artık kalıplardan sıyrılmalı, yeniliklere yelken açmalısın. Saçını bile olsa, bir şeyini değiştir işte.

7- Yazın saçlarını kurutma ki yıpranmasın, güneşte yürüyüşler yap ki D vitamini alasın, sulu gıdalar tüket ki enerjiyle dolasın.

8- Yazın yapması çok zevkli şeyler var. Mesela bisiklet sür, piknik yap, akşam serinliğinin keyfini çıkar, en yakın plajda rahatla.

9- Bahçelerde, parklarda, balkonlarda daha fazla zaman geçir. Her şeye rağmen yazın geldiğini, hayatın devam ettiğini unutma, çağlanın çıktığını unutma. 🙂

10- Kendine bir yaz hobisi edin. Evdeysen değişik içecekler yapmayı dene mesela ve bunları paylaş. Dışarıdaysan fotoğraf çek, yazın renklerini karelerine yansıt.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir