Bunu Mutlaka İzle: The Game Changers!

Bugün sana kendi sağlığını ve çevrenin sağlığını korumak için bitki bazlı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir belgesel öneriyorum. Yönetmenliğini Louie Psihoyos’un yaptığı, yapımcılığını ise James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan gibi isimlerin üstlendiği “The Game Changers”ı. Netflix’in yayınladığı bu belgesel, veganlığın gerisindeki gerçekleri ve faydaları her yönüyle anlatıyor. Hem etik hem de sağlık açısından. Beslenmeye çok daha farklı bir açıdan bakıyor. Bu yönüyle ilgini çekebileceğini ve kalbine dokunabileceğini umuyorum.

The Game Changers’ın konusu kısaca şöyle: Ünlü sporcu James Wilks, sporcuların beslenme rutinleriyle ilgili inanç kalıplarını tek tek yıkacak bir yolculuğa çıkıyor. Bunun için de pek çok vegan sporcuyla temas kuruyor. Bu arada da et tüketimini sağlık, tarih, ahlak, çevre faktörleri çerçevesinde sorguluyor. Ve bunu yaparken de ortaya keyifli bir seyirlik çıkıyor.

Sen de bu konuya farklı bir noktadan bakmak, bu konuda bilgi sahibi olmak ve alışkanlıklarına dolayısıyla hayatına dokunacak bir şey izlemek istiyorsan bu belgeseli mutlaka izle derim. Tabii izlerken de yanında patlamış mısırını atıştırmayı ihmal etme. 🙂

İşte belgeselin linki: https://gamechangersmovie.com/

İyi seyirler!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir