Burçlar Romantik Komedide Oynasaydı…

Koç: Memlekette dönüm dönüm toprağı, şehirde kat kat konağı olan zengin ve gururlu hanımağa. Hobileri arasında sevenleri ayırmak, tek kaşını kaldırmak suretiyle emirler yağdırmak ve oğluna hayırlı kısmet bulmak var.

Boğa: Aşkı ararken diyar diyar gezen, gezmişken de kültür turu yapan tip bu. Aşkı mı arıyordur, yemeye içmeye bahane mi arıyordur bilinmez. Sayesinde diziler en az 3 sezon uzar.

İkizler: Kaçanı kovalamaya, yakaladığından sıkılmaya meyilli. Toz pembe hayaller kurarken bir anda Bebek’te 3-5 tur atan kadına dönüşebilir. İkizler için mutluluğun formülü çok açık: Bir ben, bir ben (İkizler ya), bir de Bebek.

 

Yengeç: Yuvaya kilitlenmiş, gözüne kestirdiği erkeği kapmaya programlanmış bir evlilik makinesi. Birbirini tanıma faslını geçip, hayalindeki ruhu beğendiği bedene yerleştirerek, aynı yastıkta kocamayı hedefler. Boşuna kıskaçlı değil.

Aslan: Herkesin sevgilisi, mavi boncuk distribütörü, ortamların ışıklı tabela gibi dikkat çekicisi. Fakir erkeğin, zengin erkeğin, ara bozucu erkeğin, güneyin, kuzeyin peşinden koştuğu hep budur. Sonuç: Sahne ışıkları ve halkın sevgisi.

Başak: Onun için aşktan daha önemli şeyler vardır. Mesela temiz bir ev, ağrısız delinen bir kulak, ayağına gelen bir overlok makinesi, ağızda dağılan kurabiye gibi. Sana kolay gelsin Başak.

 

Terazi: O kadar aşka aşıktır ki, ilişkileri La La Land tadında yaşar. Dışarıdan sevimli bir çift gibi görüneceklerse, masadaki tuzluğu şarkı söyleyerek isteyebilir. Mia bunu görse, Sebastian’ı bırakmazdı.

Akrep: İşte romantik komedinin Bihter Ziyagil’i. Yasak aşklara entelektüel bakış açısıtamamen şudur: Bütün yasakları yasakla. Sonunda kendisini zehirler o ayrı. Akrepçim, güzelim aptallık etme.

Yay: Sevip sevmediği anlaşılmayan, sevgilisini unutup başkasına kur yapan, evlilik töreninde damadı eken “cool” işte bu. Eros’un da bir yay sahibi olduğunu düşünürsek, bu çılgınlardan popoyu korumak gerek.

Oğlak: Müstakbel kocasıyla ofis masasında ya da tabldot kuyruğunda tanışmıştır. Birlikte hisse senedi alır, aynı klasöre isim verir, faks makinesi önünde bir ömür boyu sürdürecekleri anlaşmanın pardon ilişkinin prosedürlerini tartışırlar.

Kova: Aşktan gözleri kör olmuş, düz yolda yürüyemeyen kızın akıllı kankası. Özgürlüğüne o kadar düşkündür ki medeni durumu yaz aşklarından öteye geçemez. Sohbeti ve cesareti sizi kandırmasın, seni seviyorum der, teşekkürler cevabını alırsınız

Balık: Erkekleri parmaklarına çilek takarak,  saçlarını her gün farklı renge boyayarak etkileyeceğini sanır.  Hayatı bir film olsaydı, romantik komedi olurdu. Tüm şapşallıklarına rağmen esas oğlanı kapmayı başarır. Ne kadar da Bridget Jones bir kadın.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments