Kendini Sevmen İçin 10 Neden

Kendini sevmen için sadece 10 değil, onlarca sebep var aslında. Bir kere başkalarını sevebilmek, sağlıklı ilişkiler kurabilmek, güne mutlu başlamak ve hayatını kolaylaştırmak için sevmelisin kendini. Sonra da sana has olan, seni sen yapan şeyler için. Burada yazan 10 nedeni kendi özelinde çoğaltabilirsin. Sonra da aynanın karşısına geçip kendine sevgi dolu cümleler söyleyebilir ya da her gün kendini neden sevdiğini 1 cümleyle özetleyebilirsin. Böylece kendini sevmek keyifli bir oyuna dönüşebilir. Hepimizin kendimizde sevmediğimiz özellikler vardır ama hayat bunlara odaklanacak kadar uzun değil. Kendini affet ve sevmeye devam et. Ben sana bunun için 10 sebep veriyorum bile…

1- Bir kere sen özelsin, senden sadece bir tane var. Arasan bir tane daha senden bulamazsın.

2- Neden bir başkasının seni sevmesini, böylece daha değerli hissetmeyi bekleyesin ki? Ya sevmezse? Ama sen kendini sevebilirsin.

3- Kendini sevmek, kendinle dost olmaktır. Kendini olduğun gibi kabul edersin. Eksik taraflarını görür geliştirmeye çalışırsın. İyi taraflarını görür özgüven geliştirirsin.

4- Kendini sevince, kendine karşı şefkatli olursun. Böylece başkalarına karşı da şefkatli olursun.

5- Medyanın sen çirkinsin, sen şişmansın, şu senden daha güzel, mükemmel olmalısın lafları seni etkilemez. Çünkü sen kendini seviyorsundur.

6- Çocuğun varsa, kendini severek ona doğru bir örnek olacağını da unutma.

7- Kimse senin ne istediğini senden daha iyi bilemez. Eğer kendini önemsemezsen sen de bilemezsin ve başkalarının senin için planladığı hayatı yaşarsın.

8- Eminim pek çok iyi niteliğe ve özel yeteneğe sahipsindir. Hadi bir tanesini söyle!

9- Yanlış mı yaptın? Artık sevilmediğini mi düşünüyorsun? Depresyonda mısın? Kendini sevmek için hiçbir zaman geç değil. Yanlışlardan ders almak da sevgiye dair.

10- Sen sevilmeye layıksın. Sadece bu bile kendini sevmene yetmeli.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir