Burçlar Yaza Nasıl Hazırlanıyor? İşte Böyle.

Koç: O şimdi yazlıkta. Güneşi gördüğü an evden fırlamış, şezlongdaki yerini almıştır. Girişimci ruhlu biri olarak yaza ilk o girmeli.

Boğa: Diyet literatürüne Sibel Can diyeti olarak geçen “karpuz+peynir” yemekle meşgul. Kış boyunca ateş böceği gibi zevk-i sefa içinde olunca, yaza toplu ateş böceği olarak giriyorsun haliyle.

İkizler: Bütün kış, yaz şarkıları dinledi, her yağmur yağdığında güneşi özledi. Şimdi de Serdar Ortaç’ın yazla ilgili şarkısının çıkmasını bekliyor.

Yengeç: Onun için yaz, balkonda okey oynamak, yastığın soğuk tarafı, gardıropta kazakları alta koymaktır. Şimdi de hafif aralık pencerenin kenarına oturmuş, güneşi seyrediyor.

Aslan: Onun için dünyada tek bir mevsim olmalı, o da yaz olmalı. Güneşin altında daha çok parlayabilmek için şimdiden sarı mayolar, altın takılar ve sıfır faktör güneş kremi aldı bile. Tek rakibi Fedon.

Başak: Fiyat – kalite dengesi hesaplandı ve en uygun tatil beldesi bulundu. Şapka, kitap, şarkı listesi, en az 1 düzine havlu, ısırıklara ve yanıklara karşı krem ve antibakteriyel sabun da hazır. O zaman artık tatile çıkabilir.

Terazi: Kumların üstüne kırmızı halı serdirdi, aldığı mayo ve bikinilerle “bu deniz stilim” yapmaya hazırlanıyor. Sahil şeridi boyunca şemsiyeli, maytaplı kokteyl içen biri görürseniz, bilin ki o Terazi’dir.

Akrep: Deniz kenarında oturup haşlanmış mısır yemek onun için çok sıradan. Çıplaklar kampı, saykodelik festival, bir grup arkadaşın kampa gidip katledilmesi gibi maceralar arıyordur şimdi.

Yay: Yaz deyince onun aklına ormanlar, ıssız koylar geliyor. Hamakta, ağaçta veya bungalovda uyuyabilir; gölde ördeklerle yüzebilir. Ya da ters köşe yapıp tatil köyünde animatör de olabilir, Yay bu.

Oğlak: Çalışma odası yaza hazır. Şimdiden bilgisayarının yerini klimaya göre ayarladı bile. Biraz daha moda girmek isterse e-postalarını güneş gözlüğüyle de atabilir.

Kova: Su parklarının, tekne turlarının bir numaralı çılgını. Şimdiden su kaydırağından kayacağı ya da tekneden atlayacağı gün için egzersizlere başladı. Kumlar hazır mısınız, kovanız geliyor!

Balık: Yunus dövmesi mi yaptırsam deniz atı dövmesi mi diye düşünüyor. Onun için yaz, aşklarıyla ünlü bir mevsim.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir