Burçların Cadılar Bayramı Kostümleri

Koç: Girişim, cesaret, zaferlere doyamamak hep sende. Bir yandan dünyanın zevklerinden geri kalmıyorsun öte yandan sahip olduklarını korumaya çalışıyorsun. Aile de senin için bu kadar önemli olunca (!) Cadılar Bayramı’nda “Game of Thrones”un kötü kraliçesi Cersei olman kaçınılmaz. Bir kınalı yapıncak saçı, bir kadeh yeter de artar bile.

Boğa: Yemeyi içmeyi seviyor, sakin ve güvenli bir hayatı tercih ediyorsun. Bu ikisini aynı anda seven tek bir karakter var, o da Kurabiye Canavarı. Susam Sokağı’nın sakinlerinden biri olarak dilediğin kadar kurabiyeyi yermiş gibi yapabilir, fıldır fıldır gözlerle etrafa neşe saçabilirsin. Yalnız kostümle birlikte el süpürgesi almayı da unutma.

İkizler: Girişken ve konuşkan bir kişiliğin var. Fakat ruh halin sürekli değişiyor. Bir tarafın hareketli ve canlı, bir tarafın tembel ve duygusuz. Sen bu Cadılar Bayramı’nda olsan olsan “It”teki katil palyaço Pennywise olursun. (Dans eden palyaço mu deseydik?) Kağıt gemimizi kaybetmediğimiz sürece bizce bir sıkıntı yok.

Yengeç: Evcimen, anaç, koruyucu, tam bir yuva burcu. Bu durumda Cadılar Bayramı’nda, “Güzel ve Çirkin”de kötü bir büyüyle çaydanlığa dönüşen Mrs. Potts olabilirsin sanki. Hemen kızma ya, arkadaşız biz. Langur lungur tarhana bulgur. Gönül koyma, çay koy.

Aslan: Işıl ışıl, parıl parıl, reflektör gibi bir insansın. Dikkat çekmeyi, yönetmeyi, merkezde olmayı seviyorsun. Kendini de beğenmiş olduğun için Cadılar Bayramı’nda kesin bal kabağı olmak istersin sen. Çünkü bu bayramın başrolünde o var. Oy oy oy…

Başak: Senin için temizlik, çalışkanlık, disiplin çok önemli. Her şeyi kitabına göre yapmazsan için bir rahat etmez. Bir de o kadar siliksin ki bazen seni görmek için iki kere bakmak gerekiyor. Ama senin insanları gözlemleme yeteneğin müthiş. Ay resmen “Sünger Bob”daki Squidward’ü anlattık. Evet, Cadılar Bayramı kostümünü bulduk.

Terazi: Senin için güzellik olmazsa olmaz. Barışçıl ve adil olman da daha güzel bir dünya için. Uzlaştırıcı, dengeli ve ölçülüsün de. İşte bu yüzden Cadılar Bayramı’nda elf olman şart. Ama dengesiz olduğun için eline yayla ok almasan daha iyi. Çirkin gördüğün her şeyi vurursun sonra.

Akrep: Güç, ihtiras, şehvet, kıskançlık… Ay resmen film gibi birisin. Dayanıklı, akıllı, sezgileri de güçlü mü güçlü bir yapıdasın. Ama acımasızsın işte. Bu yüzden Cadılar Bayramı’nda Harry Potter’ın gıcık Draco Malfoy’u ol sen. Yine ne hain planlar peşindesin acaba.

Yay: Fıkır fıkır, enerji bombası bir şey olduğun için yerinde duramıyorsun. Yeniliklere 7/24 açıksın. O yüzden sana sıradan bir Cadılar Bayramı kostümü olmaz. Tamam hoşgörülü ve affedicisin ama insanları küçük görmek gibi bir huyun da var. O yüzden ayarsız enerji Deadpool ol sen.

Oğlak: Senin üstünde bir ağırlık var. Bir insan bu kadar yaşlı bir ruha sahip olabilir mi? Sabırlı, mantıklı, sorumluluk sahibi, inançlı, kararlı… Ay ne kadar da sıkıcı! Hayatının en büyük hedefi başarı ve yükselmektir. Bir de bilmediğin yoktur senin. Bu yüzden Cadılar Bayramı kostümün de Simpson’ların bilmiş kızı Lisa Simpson olacak tabi.

Kova: Sen kova değil de adeta içindeki su gibisin. Öyle hareketli, öyle kabına sığmaz, öyle özgürlüğüne düşkün. Ama iradesi sağlam, insancıl ve başkalarını da önemseyen biri olduğun için bu Cadılar Bayramı’nda sevimli bir hayalet olabilirsin. Fakat bazen o kadar boşluyorsun ki hayalet diye çizgili çarşafa 2 delik açıp gezeceğinden eminiz.

Balık: Hayaller dünyasının duygusalı, hisleri kuvvetlisi, sempatiği seni. Şefkatli, duyarlı, ağlak ve aklı bir karış havadasın. Huzurum bozulmasın mantığıyla her şeyi elinin tersiyle itersin ama sonra da kendini yer bitirirsin. Bari Cadılar Bayramı’nda “Rick and Morty”deki salatalık Rick ol da katır kutur ye kendini.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir