Sadece Kadınlar Arasında Geçen 15 Eğlenceli Durum

1- Nispetli şarkılarda birbirine bakıp, kafayı Hintli dansçılar gibi titreterek ve elleri havada sallayarak ritim tutmak. Geleneksel yıkılmadık ayaktayız dansıdır bu.

2- Türk kahvesini falsız içememek. Menüde Türk kahvesi varsa hedefe girmiştir bir kere. Karşıdakinin fal bakıp bakmayacağı sorulur, hayır derse bile o kahve söylenir. Ne çektin be kahve fincanı.

3- Sohbeti saç, giyim kuşam iltifatlarıyla açıp; günün sonunda yenilen kazıklardan, çekilen acılardan bahsetmek. Clark Kent’in psikolojisi bile Superman olduğunda bu kadar hızlı değişmiyordur.

4- Eğer ortamda erkeklerin bilmemesi gereken bir şeyler varsa birbirine mesaj çekerek konuşmak. İki dedikodu arasındaki en kısa mesafe WhatsApp’tır.

5- Regl olunca ya da olduğunu düşününce arkanı kontrol ettirmek. Ben şimdi yürüyorum, sen çaktırmadan bak.

6- Her kadını profesyonel kadın hastalıkları ve psikolojisi uzmanı gibi görüp, fikir almak. Aynı cinsiz ya kesin benimle ilgili her şeyi biliyorsundur sen.

7- Sohbetin sohbeti açması, konunun oradan oraya zıplaması, sonsuza kadar her şeyden bahsederek konuşabilme yeteneği. Sohbet survival kiti: İçi çay dolu demlik, çekirdek, geniş içerikli magazin, geçenlerde olan bir olay.

8- Yakıştı mı, şişman gösterdi mi, alayım mı gibi olası sorulara karşı kadınların birbirleriyle alışverişe çıkmayı bir görev bilmesi. Bazen de mağazada hiç tanımadığın bir kadına bu soruları sorabilir ve en dürüst cevapları alabilirsin.

9- Sinir bozucu herhangi bir durumda birbirini aramak, birlikte vakit geçirmek ve bunun tuhaf bir şekilde iyi gelmesi. Kız kardeşlik bu olsa gerek.

10- Sürekli söylenen bir erkekle çıkılan alışverişte satış elemanı kadının seni desteklemesi, yediklerine dikkat etmeni söyleyen bir erkekle yenilen yemekte garson kadının senin yanında olması… İşte bunlar hep kadın dayanışması.

11- Marketlerde birbirinin sepetini kesmek, edinilen olumlu fikir doğrultusunda aynı şeyi almak. Her bir reyona saatlerce baksan da o sepette daha önce görmediğin orijinallikte bir şey mutlaka vardır.

12- Kuaförü tam teşekküllü terapi merkezi, saçlarınızı yaptırabileceğiniz kafe ve sazsız sözsüz kadınlar matinesi olarak görmek. Bekleme süreleri boyunca burada ne kahveler söylenir, ne sohbetler edilir, ne arkadaşlıklar kurulur, ne tabular yıkılır.

13- Birbirinden ufak kopyalar çekmek. Bir kadının aldığı bir şeyi, gittiği bir yeri, bir fotoğrafını beğenmişsen sen de aynısını yapabilirsin. Kadınlar arası etkileşim sanatında buna hırsızlık değil ilham alma denir.

14- Bir mekanda aynı kıyafetle pişti olmak evrensel bir kadın korkusudur. Ama böyle bir durum olduğunda da birbirine bakıp, gülüp geçen yine kadınlardır.

15- Bir kadının başına bir şey geldiğini gördüklerinde, çevredeki bütün kadınların bir anda Yenilmezler gibi birleşip tehlikeyi püskürtmeleri. 500 çanta darbesi. <3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir