Burçların Sevgililer Günü Planları

Koç: Onun biricik sevgilisi yine kendisi olduğu için bu Sevgililer Günü’nü de kendisiyle geçirecek. Kendisine çikolata sepeti göndermek olur, üstünde sonsuzluk işareti olan yüzük almak olur, kendisiyle birlikte yemeğe çıkmak olur…

Boğa: Birlikte çikolata şelalesine kulaç atar mıyız, tatlı kıs? Boğazına çok düşkün Boğa için Sevgililer Günü sevgiliyle birlikte yenip içilen gündür. Pastaneler panikte!

İkizler: O gün sevgilisine fır dönen kalp emojileri, seviyorum ama kimi şiirleri atacak. Sonra da niye öteki hediyeyi almadı diye trip atacak. Çift kişilikli İkizler’den de bu beklenirdi zaten.

Yengeç: Yengeç için her Sevgililer Günü, “Bugün Evlilik Teklifi Alır Mıyım Acaba Günü”dür. Verilen her kutuya yüzük mü diye bakar, iç içe geçmiş kutulardan oluşan hediye klişesine ters yapar.

Aslan: Tabii ki o bir “herkesin sevgilisi” olduğu için bu Sevgililer Günü’nde de olası ilan-ı aşklar, ilişki teklifleri, çok güzelsinler için telefonu ve duvarı açık olacak. Sanırsın Sevgililer Günü değil de Aslanlar Günü!

Başak: Evde sakin bir akşam yemeği, fiyonkla süslenmiş bir kutu temizlik malzemesi, fazla uzun olmayan ve imla kurallarına uyulmuş sevgi mesajı onun için yeter de artar bile. Yalnız dahi anlamındaki “de”leri ayırmayan sevgilinin vay haline!

Terazi: Adeta Sevgililer Günü için yaratılmıştır. Güzellik, aşk, Eros onun için her şeydir. Birden çok sevgilisi olduğu için o günkü hediyeleri ölçüp tartacak, hangisi ağır basıyorsa o kişiyle takılacaktır. Hafif ama pahalı hediyeler de kabulüdür.

Akrep: Buna Sevgililer Günü’nde Christian Grey’inki gibi bir oda ver yeter. Bir Akrep’in 14 Şubat mottosu şöyledir: Sevgililer Günü beni yatağa bağladığın gündür.

Yay: Muhtemelen Sevgililer Günü’nü unutacağı için, bu günü ertesi gün ya da bir sonraki gün kutlar. Hayalindeki kutlama hippi festivaline akmakken, yaşadığı şey “sen beni sevmiyorsun ama” olacaktır.

Oğlak: Böyle günleri saçma ve kapitalizmin bir oyunu olarak gören Oğlak, yine de sevgilisi kırılmasın diye kutlayacaktır. Tabii mesaiden hemen sonra.

Kova: Sadece kendini düşünen Kova, özgürlük diye diye bu günü de yalnız geçirmek zorundadır. Kah WhatsApp kızlar grubundan dedikodu yapacak kah arkadaşlarıyla “Valentine’s Day qeyf” selfie’si atacaktır.

Balık: 50’ler Hollywood filmleri gibi bir aşk gününün hayaliyle yaşar. Muhtemelen etrafta dans eden garsonlar, mutlulukla şakıyan sevgililer, şarkı söyleyen kuşlar falan olmayacaktır ama o yine de günün tadını çıkarmasını bilecek.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir