Çay Poşeti İle Yapabileceğin 10 Şey

Nasılsa sık sık çay içiyoruz, özellikle pratik oldukları için sallama çayları çok seviyoruz, o zaman neden poşetlerini de değerlendirmiyoruz? Bundan sonra çay poşetlerini atmıyoruz çünkü bu poşetlerle şunları yapabiliyoruz:

1- Çay poşetinin içindeki malzemeyi peeling olarak kullanabilirsin. Bunun için doğal malzemelerle hazırlanmış çayları tercih etmende fayda var.

2- Biliyorsun ki banyo aynaları kolayca kirlenir. Ama neyse ki bu kirlerden de poşet çay kullanarak kurtulabilirsin. Ovalaman yeterli.

3- Poşetlerin içindeki artık çayları bitki gübresi olarak kullanabilirsin. Böylece zararlı böcekler de bitkilerine yaklaşamayacak.

4- Eğer spor ayakkabılarında kalıcı bir koku varsa akşamdan içlerine çay poşetleri koyabilirsin. Sonuç: Ertesi gün mis kokulu ayakkabılar.

5- Ayaklarını dinlendirmek ve güzel kokmalarını sağlamak için su dolu bir leğene çay poşetleri atabilir ve ayaklarını içinde 20 dakika bekletebilirsin.

6- Poşet çayları ağız gargarası olarak da kullanabilirsin. Naneli ya da yeşil çaylı olurlarsa daha ferah olur. Sularını soğuttuktan sonra gargara yap ama.

7- Saçlarını demlenmiş çayla yıkayabilirsin. Böylece daha canlı ve daha parlak olacaklardır. Ve tabii daha hızlı da uzayacaklardır.

8- Yemek yaptıktan sonra ellerini çay poşetini sabun gibi kullanarak temizlersen sinen kokulardan kurtulabilirsin. Özellikle sarımsak kokusundan!

9- Buzdolabına bir tane kullanılmış çay poşeti koyarsan dolabını kötü kokulardan arındırabilirsin. Buzdolabının kötü kokmasını istemeyiz.

10- Poşet çaylar ahşap ve parke temizliğinde de kullanılabilirler. Çay sularıyla bu yüzeyleri silersen parladıklarını göreceksin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir