MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Her Kadının Gardırobunda Bulunması Gereken 10 Şey

Gardıroplarımız tamamen bizim zevklerimizi yansıtır. Bu sebeple kendimizi iyi hissettiğimiz parçalardan oluşmalıdır. Ama hepimiz gardıroplarımızı yeterince etkili kullanamıyoruz. Bazen bu yüzden giyecek bir şey bulamıyor ya da bunu ben mi almışım dediğimiz şeylerle karşılaşıyoruz. Onları gereksiz ve artık ihtiyacımız olmayan şeylerle dolduruyoruz. Sonra da alakasız kıyafetlerle günü geçiriyor, kendimizi hiç de rahat hissetmiyoruz. Şimdi ben sana gardırobunda bulunursa daha işlevsel olacak kıyafetlerden, aksesuarlardan, ayakkabılardan bahsedeceğim. Bunları kendi tarzına göre oluşturabilirsin. Şunu unutma: Önemli olan az ama işlevsel kıyafetlere sahip olmak. Gerisi koca bir mutluluk!

1- Bir tane jean pantolonun mutlaka olsun. Çünkü pantolonunu neredeyse her şey ile kombinleyebilirsin. Rengi ise sana kalmış. Siyah, mavi ya da başka bir renk…

2- Siyah stiletto dolabında olmazsa olmaz bir ayakkabı. Çünkü zamansız. Onu her zaman -mesela toplantılarda, buluşmalarda, davetlerde vs.- her şeyin altına giyebilirsin.

3- Siyah düz bir elbise şıklığına şıklık kattığı gibi seni zarif de gösterir. Giyecek hiçbir şeyin olmadığını düşündüğünde de elinin altında durarak sana zaman kazandırır.

4- Her zaman topuklu ayakkabılarla rahat edemeyeceğin için dolabında bir çift spor ayakkabın illa ki olmalı. Spor ayakkabıyı sadece spor kıyafetlerle giymek zorunda da değilsin.

5- Kalem etek dolapların kilit parçası. Hem zarif hem şık hem de derli toplu gösteriyor çünkü. Sıradan ama iddialı kombinlerinde en büyük destekçin olacağını şimdiden söyleyeyim.

6- Klasik siyah blazer ceketle gerçekten havalı görünebilirsin. Hele bir de bedeninden bir numara büyük olursa hem dökümlü durur hem de pandemi kilolarını örter.

7- Mutlaka sade bir çantan olmalı. Hatta senin için daha kullanışlı ise clutch da olabilir. Her kıyafetinle uyumlu ve kullanışlı olması onu yanından ayırmaman için bir sebep.

8- Belki senin tarzın değildir ama inan bana oldukça kurtarıcıdır: Nude ayakkabı! İstediğin kıyafetle giyebilirsin, çok da rahat edersin. Topuklu sandalet olanını tercih edersen yazları da ayakların bayram eder.

9- Ofis şıklığını yaşamak ve iddialı görünmek için beyaz gömleğin de olmalı. Tabii burada gömleğin kesimi ve stili çok önemli. Basit görünmemesini sağlayacak detaylarla süslenmeli.

10- Çılgın bir kıyafet çünkü neden olmasın? İşte burada devreye tamamen senin zevklerin giriyor ve başkalarının ne dediğini umursamıyorsun. Önemli olan kendini özgür hissetmen. <3

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments