Cildine İyi Gelecek 6 Doğal Bakım Yöntemi

Cilt temizliğinde her zaman doğallığı tercih edenlerden misin? Böylesi tabii ki daha sağlıklı. Ama modern kozmetiğin ve cilt bakım ürünlerinin gücü de tartışılmaz. Kimyasal ürünlerden uzak durmaya çalışanlardansan doğal cilt bakım yöntemlerini uygulayabilirsin. Cildimiz bizim için çok önemli. Bu yüzden bakım yaparken hassas ve dikkatli olmalıyız. Cildimizle uyumlu ürünleri kullanmalı, cilt sağlığına özen göstermeliyiz. Çok çabuk yıpranabildiğini, çevreden etkilendiğini, lekendiğini, yaşlandığını unutmamalıyız. Yani onu her zaman güçlü tutmalıyız. Bol su içmek, güneş kremi kullanmak ve makyajımızı temizlemek de bu bakımın içinde. Hadi, o zaman cildine iyi gelecek 6 doğal bakım yöntemine bir bakalım.

1- İşe beslenmeyle başlayalım. Avokado cilt hücrelerini yeniler. Onu cilt maskesi olarak da kullanabilirsin. Muz da cilde canlılık verir. Çünkü kan dolaşımını hızlandırır ve tam bir potasyum kaynağıdır.

2- Şimdi de gelelim cilde iyi gelen çaylara. Nane çayı ciltteki toksinleri atarken yeşil çay yaşlanmayı geciktirir. Adaçayı da cilt lekelerini düzeltir ve cildi pürüzsüz kılar.

3- Cilt temizliğinde gül suyu ve yağı etkilidir. Bunları tonik gibi kullanabilirsin. Tabii gül yağı kullanacaksan mutlaka su ile seyreltmelisin. Gül suyunu makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsin.

4- Cilt serumu olarak kullanacağın yağlar da var. Bunları çeşitli malzemelerle birleştirerek maske uygulaması da yapabilirsin. Mesela zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ya da keten tohumu yağı gibi.

5- Kahve telvesi doğal bir peeling olabilir. Duşlardan önce yüzün de dahil tüm vücuduna uygulayabilirsin. Toz şeker de dudakların için peeling görevi görebilir. Bir fırça yardımıyla uygulaman yeterli.

6- Saç diplerin için de en ideali kendi yağıdır. Yani saçlarını birkaç gün yıkamazsan kendi yağında beslenmesini sağlayabilirsin. Saç dipleri için elma sirkesi de canlandırıcıdır.

Unutma, herkesin farklı cilt hassasiyetleri olabilir. Cildin için en iyisini, cilt uzmanına danışarak öğrenebilirsin.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir