Cinsel Arzunu Artıracak Besinler

Gerek modern yaşamın getirdiği yorgunluk gerekse ilişkinin getirdiği monotonluktan dolayı insanlar cinsel ilişki konularında sıkıntı yaşayabiliyor. Diyetisyenler de tüketilen besinler ile yaşanılan cinselliğin kalitesi arasında bir doğru orantı olduğunu belirtiyor. Böylelikle bu konuda bazı besinlerden yardım alarak eski halinize dönmenizi hızlandırabilir, aktif yaşantınızı daha da artırabilirsiniz. Bu nedenle sana cinsel arzuyu en çok artıran yiyecekleri sıraladım. Hadi bakalım!

Sarımsak: “Iyy sarımsak mı?” dediğini duyar gibiyim fakat kan akışını artırdığından dolayı cinsel isteği de yükselttiği bilinen bir gerçek. Koku sorununu da diş fırçalama, ağız spreyi gibi yöntemlerle geçiştirebilirsin. İçerisinde bulunan A1, B1, C kükürtlü yağı, çok miktarda akil sülfür bulundurur ki bu da insana enerji vermektedir.

Bal: Araştımalar gösteriyor ki Avrupalılar Orta Çağ’da bu sorunu bal yiyerek çözüyormuş. Şaşırtıcı değil mi? Bal,; içerisinde bulunan farklı mineral, vitamin ve antioksidanlar sayesinde cinsel hayatına renk katmak için birebir.

Çikolata: Biz kadınların en büyük zaafı olan çikolatanın böyle bir iyiliği olmasa zaten şaşırırdık. İçindeki endorfin sayesinde kendinizi iyi hissetmeni sağlayan çikolata; kakao çekirdeklerinde bulunan ve feniletilamin adı verilen “aşk” molekülleri içermektedir. Bu molekül vücuttaki zevk kısmı ile bağlantılı olup, endorfini açığa çıkarmaya yardımcı olur.

Havyar: İçinde bulunan çinko miktarı sayesinde erkeklik hormonlarının üretimini hızlandırır ve spermlerin kalitesini artırır. Çok uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılan ürünlerin üst sıralarında gelmektedir.

İstiridye: Bazı aminoasitlerin cinselliği artırdığını bilimsel açıdan ispatlayan birçok araştırma bulunmaktadır. İstiridyede ise bu aminoasitlerden bolca bulundurmaktadır.

Muz: İçeriğinde bulunan demir, lif, C vitamini, mineral ve magnezyum sayesinde sperm üretimini ciddi oranda artırır.

Pekmez: İçerisinde bulunan minerallerden en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur ki bunlar da cinsel isteği artıran en önemli minerallerdir. Eğer tahin ile karıştırırsan etkisini artırırsın. Demir; vücudumuzda bulunan kırmızı kan hücrelerinin bileşiminde yer alarak oksijen taşımaya yardımcı olur, bu sayede kişinin cinsel kuvvetinin ve enerjisinin artmasında fayda sağlar.

Fındık: Lif, protein ve vitamin bakımından zengin olan fındık enerji verir ve cinsel gücü arttırır.

Kayısı: Potasyum ve A vitaminini içerisinde oldukça fazla barındıran kayısı fazla tüketildiğinde sindirim sistemimizn çok hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Ginseng: Güney Amerika ve geleneksel Çin tıbbında Ginseng kökü cinsel gücü artırmada ciddi anlamda kullanılmaktadır. Ginseng’in, birleşme kapasitesi ve cinsel isteği artırdığını gösteren bilimsel çalışmalar yer almaktadır. Kadınlar üzerinde sinir sistemi ve yumurtalıklarda etkili olurken, erkeklerde ise kan damarlarına etki ederek ereksiyon kalitesini arttırır.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir