Düğün Davetinden Önce Uygulayabileceğin Pratik ve Etkili 5 Bakım Tüyosu

Yaz düğünlerinin tadı bir başka olur. Açık havanın ferahlığı, seçilen kıyafetlerin rahatlığı ve şıklığı, rengarenk çiçekler, buz gibi limonatalar, keyifli sohbetler…
Günler uzundur, mekanlar ferahtır, stres daha az olur, yağmuru, soğuğu dert etmek gerekmez. Neredeyse her hafta sonu bir düğünün olduğu bu yaz mevsiminde, senin de mutlaka davetli olduğun düğün ya da düğünler vardır. Belki de en iyi arkadaşın evleniyordur. Birkaç gün öncesinden hazırlıklarını yapmaya başladın. Kıyafete, saça ve makyaja az çok karar verdin. Ödem attıran detoks diyeti, aksesuar alışveriş, manikür ve pedikür de tamam. Ama yine de bir gün öncesinden her şeyi tekrar kontrol etmekte ve toparlamakta fayda var. Özellikle de yaz düğünlerinde. Şimdi sana düğünden önce uygulayabileceğin basit bakım tavsiyeleri vereceğim.

1- Düğün sırasında o güzelim saçların terden yapışabilir ve sönükleşebilir. Bunun için mutlaka sabitleyici sprey kullanmalısın. En sertini tercih edersen etkisi de uzun süreli olur.


2- Topuklu ayakkabın canını acıtmasın diye yanında mutlaka hafif bir babet bulundur. Çünkü ayakta durabilir, danslara eşlik edebilirsin. Bu da ayaklarının şişmesi ve acıması demektir.

3- Saatler önceden çantana, bir düğünde mutlaka olması gerekenleri koymayı unutma. Sinek kovucu, makyajını tazelemek için ihtiyacın olan malzemeler, yağ emici kağıtlar, şarj aleti gibi.

4- Yaz düğünleri güneşle bir arada olmak demek. Bunun için cildine güneş koruyucu krem uygulamayı ihmal etme.

5- Yaza özel gece elbiselerinin ve abiyelerin havası apayrı. Genellikle kolsuz, dekolteli ve kısa modeller. Bu da kollarının, koltuk altlarının ve bacaklarının görünmesi anlamına geliyor. Ve bu da istenmeyen tüylerin yok edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu bölgeleri tıraş bıçağıyla kolayca temizleyebilir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsin. Ağda için tüylerin uzamasını beklemek ve ağda acısını çekmek can sıkıcı olabilir ama tıraş bıçağında bunu yaşamazsın. Ayrıca tıraş olmak tüyleri arttırıp, kalınlaştırmaz. Yalnız dikkat etmen gereken nokta, tıraştan sonra mutlaka nemlendirici sürmek.

Neyse ki acısız, zahmetsiz ve seni mükemmel pürüzsüzlükle buluşturacak bir tıraş bıçağı var. Gillette Venus Comfortglide Breeze ile %100’e kadar pürüzsüz bir cilde, sadece 5 dakikada kavuşabilirsin. Gillette Venus Comfortglide Breeze, 3 bıçakta oluşuyor ve entegre tıraş jeli barları sayesinde tek ve kolay bir dokunuşla hemen köpürüyor, tıraş hazırlığına gerek kalmadan, cildine ipeksi bir görünüm veriyor. En kısa tüyleri bile anında yok ediyor ve cildini kızartmadan seni düğüne hazırlıyor. Sen de pürüzsüz cildin ve ışıltılı güzelliğinle dikkatleri üstüne çekiyorsun.

O zaman Gillette Venus Comfortglide Breeze ile hem düğüne hem de parlamaya hazır ol!


Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir