Ellerinizi Yumuşatacak Şeker Peelingi

Ellerimizi çok sık yıkamak ne yazık ki kurumalarına yol açıyor. Peelingler, cildinizin taze ve sağlıklı kalmasında büyük bir rol oynuyor. Ellerinizin yanı sıra yüzünüz, vücudunuz ve ayaklarınız için de kullanabileceğiniz şeker peelingi pek çok güzellik merkezi ve kuaförde de tercih edilen bir bakım ürünü. Evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz bu peeling ile ellerinizi kurumuş ölü deriden arındırarak nemlendirebilirsiniz. Üstelik ihtiyacınız olan tek malzeme şeker ve yağ!

Şeker Peelingi İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

1 su bardağı toz şeker

Yarım su bardağı yağ (zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz)

Esansiyel yağ (isteğe bağlı)

1 çay kaşığı besleyici yağ (isteğe bağlı)

Şeker Peelingi Tarifi

Evde şeker peelingi yapmak için izlemeniz gereken adımlar çok basit. Bir kâsede 1 su bardağı toz şeker ile yarım su bardağı yağınızı karıştırdıktan sonra peelinginiz hazır! Eğer tıpkı bir spa gibi kokmasını isterseniz lavanta ya da okaliptüs gibi esansiyel yağlardan da faydalanabilirsiniz. Genel olarak kuru bir cilde sahipseniz ve ellerinizi sürekli yıkamak derinizi oldukça yıprattıysa benim tavsiyem ellerinizi iyice nemlendirmek için 1 çay kaşığı besleyici yağ eklemek. Besleyici yağ olarak özellikle E Vitaminini öneririm.

Peelinginizi saklamak için hava geçirmeyen bir kavanoz tercih etmeyi unutmayın. Bu şekilde 2 aya kadar bozulmadan saklayabilirsiniz. Aynı zamanda peelinginizi kullanırken kavanozun içine su girmediğinden emin olun, yoksa şekerler eriyecektir.

Yazar: Irmak Peltekoğlu

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir