Elon Musk, Howard Schultz, Zuckerberg Gibi İsimlerden Daha Fazla Kahve Tüketiyor musunuz?

Kahve hepimizin hayatında olan önemli bir olgu. Bazen çalışırken, bazen arkadaşlarla bir aradayken kahveyi arıyoruz ve tüketiyoruz. 40 yıl hatrı olan Türk kahvesi, hayvan dışkısından yapılan dünyanın en pahalı kahvesi olan Kopi Luwak, yaz günleri sert kahve sevenlerin vazgeçilmezi Cold Brew…

Peki, başarılarıyla dünyaca ün kazanmış isimler günlük işleriyle baş edebilmek için ne kadar kahve tüketiyor? Kupanızı aldıysanız buyurun başlayalım.

1) Elon Musk

Tesla ve SpaceX’in kurucusu olarak Elon Musk’ın son derece yoğun bir yaşamı olduğuna eminiz. Ancak kendisi, günde sadece iki kupa kahve tüketiyor. Az göründüğünü biliyorum fakat Elon Musk günde sağlıksız olacak derecede çok diyet kola tüketerek zaten kafeinini aldığını dile getiriyor.


2) David Lynch

Ünlü aktör ve yapımcı Lynch beyin fırtınası yapması gereken günlerde 7 kupaya kadar kahve tüketebiliyor. Kahveyi şekerli içen David Lynch, öğle yemeğinden sonra bir çikolata ve bolca şekerli 6-7 kahve tükettiğini ve bu şekilde çok fazla fikir üretebildiğini söylüyor.


3) Richard Branson

Virgin Kurucusu Richard Branson kahveden farklı bir bağımlılığı var: çay! Kendisi günde 20 kupa çay tüketiyor. Elbette sabahları 5.30’da kalkıp rüzgar sörfüne gittiğinden günün geri kalanını geçirmek için bir şeye ihtiyacı oluyor. Branson da bunu 20 kupa çay içerek yapıyormuş.


4) Ludwig van Beethoven

Beethoven en sevdiği şeyler konusunda son derece hassas biriydi. Onun için her fincanda tam olarak 60 kahve çekirdeği olması gerekiyordu.


5) Theodore Roosevelt

ABD’nin 26. Başkanı Roosevelt, günde 5 kaşık şeker ile birlikte yaklaşık 3.8 litre kahve tüketiyor.


6) Mark Zuckerberg

Facebook Kurucusu Zuckerberg, hiç kahve tüketmiyor. Hatta 2010 yılında yüksek kafeinli sakız üreticisi birinden aldığı teklifi “Üzgünüm, kafein sevmiyorum.” şeklinde yanıtlamıştır.


7) Howard Schultz

Kahve deyip de Starbucks CEO’sunun alışkanlıklarına değinmemek olmaz. Shultz sabahları 5-5.30 gibi kalkıyor ve ilk işi kendisine güzel bir kahve hazırlamak oluyormuş. Espresso macchiato, Endonezya kahveleri tercih eden Shultz, günde 8 bardak kahve içiyor.

 

 

 

Yazan: Ceotudent 

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir