Enerjini Yükseltecek, Keyfini Yerine Getirecek 5 Film!

Günlerin Pazartesi gibi geçiyor olabilir. Dışarısı soğuk ve gri, ekonomik kriz kapıdan içeri girdi, verilecek birkaç kilon var, işler yoğun ya da işsizlik var, canın bir şey yapmak istemiyor, hayallerin için zaman lazım, sonbahar yorgunluğu, kapalı hava depresyonu, aşksızlık… Tamam tamam sustum! Az sonra vereceğim film listesinin etkisini arttırmak için biraz aşırıya kaçmış olabilirim. Ama en yakın arkadaşın olarak her şeye bir çare sloganıyla yine karşındayım işte. Modunu yerine getirecek, sana yaşama sevinci aşılayacak, hiçbir şey yapamasa bile gününü kurtaracak filmlerle buradayım. Tek yapman gereken film ortamını hazırlamak. Yani battaniye, çerez, tütsü falan işte. Hadi o zaman pamuk eller kumandaya! Şşşttt film başlıyor…

Stardust (2007): Bu filmin görevi masalsı atmosferiyle sana kendini iyi hissettirmek. Tristran, aşık olduğu kadının kalbini kazanmak ister ve onun için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ama Yvaine ile çıkacakları yolda korsanlar, cadılar ve türlü fantastik olayla karşılaşırlar. Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan bu film, keyifli zaman geçirmeni sağlayacak. Hikaye anlatıcının Ian McKellen olduğunu da hatırlatayım.

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt0486655/

Yes Man (2008): Bu filmin görevi seni güldürmek ve bazı şeylere evet diyerek maceralar yaşayacağını sana kanıtlamak. Her şeye hayır demeye alışmış Carl, kendi isteğiyle katıldığı bir program sonucunda bir yıl boyunca her şeye evet demek zorunda kalır. Başlangıçta zorlansa da daha sonra bu durumun tadını çıkarmaya başlar. Çünkü hayatında pozitif değişimler olur. Ama hayır demesi gereken durumlar onu zorlayacaktır. Jim Carrey yine her zamanki gibi çok eğlenceli.

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt1068680/

Moana (2016): Bu filmin görevi seni çocuklar gibi mutlu etmek ve sebepsiz yere dans etmeni sağlamak. Moana Antik Polenezya’da bir kabilede yaşayan neşeli bir kızdır. Yarı tanrı Maui’nin sebep olduğu korkunç bir lanet onu olayların içine çeker. Buna göre Maui, tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve bu durum adada her şeyin kurumasına neden olmuştur. Moana, bu laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmaya karar verir… Moana’yı seslendiren Auli’i Cravalho seçmeler sonucu bulunmuş. Aslında sıradan bir Hawaii’li genç kızmış. <3

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt3521164/?ref_=tt_rec_tt

The Shape of Water (2017): Bu filmin görevi sıra dışı bir aşk hikayesiyle gününü güzelleştirmek. Soğuk savaş döneminin Amerika’sında yaşayan Elisa, dilsizdir ve gizli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışır. Bir gün çok gizli bir deneyi keşfeder. Suda yaşayan ve hapsedilmiş olan fantastik bir yaratığa deney için işkence edilmektedir. Elisa onunla iletişim kurmaya çalışır. Biri dilsiz diğeri doğa üstü iki varlığın arasında bir aşk başlar… Yönetmen Guillermo del Toro bu filmle En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar’larını almıştı.

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt5580390/

Süt Kardeşler (1976): Bu film bizden biri. Kemal Sunal filmlerinin genel olarak insanı mutlu ettiği düşünülürse, “Süt Kardeşler” de yerinde bir seçim olacaktır. Görkemli bir konağın sahibi olan Melek Hanım; Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı, sütoğlu olan Şaban ile karıştırınca olaylar başlar. Abisi Hüsamettin’e ise Ramazan’ı damadı olarak tanıtacaktır. İşin içine bir de gerçek Şaban eklenince olaylar ve kahkahalar başlar… Film, bol bol gülmek ve eskiyi yad etmek için birebir.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir