Evdeki Boş Kavanozları Değerlendirebileceğin 6 Alan

Cam kavanozları içleri boşaldıktan sonra atmak istemeyiz. Evet, neredeyse hepimiz bunu yaparız çünkü cam hem sağlıklı hem değerlidir. Hepimizde bir israf etmek istememe hali vardır. Bu yüzden de o cam kavanozları mutlaka saklarız. Ama sonra bir bakmışız dolaplar boş kavanozlarla dolmuş ve artık koyacak yer kalmamış. Böyle bir durumda cam kavanozları farklı şekillerde kullanabilirsin aslında. Böylece mutfağında hatırı sayılır bir yer açılır, kavanozlar da şık ve kullanışlı birer objeye dönüşür. İster saklama kabı ister kalemlik olur. Hadi, boş kavanozlarla neler yapabiliriz bir bakalım.

1- Güzel bir cam kavanozun varsa onu hediye paketi olarak kullanabilirsin. Çok doğru okudun. Hediyeni kavanoza koyar, üstüne çiçek ya da fiyonk takar ve sevdiğin kişiye hediye edersin.

2- Kumbara olarak kullanabilirsin. Bozuk paraları ceplerinde unutuyor ya da ortalıktan topluyorsan bu iyi bir çözüm olabilir.

3- Kavanozun kalemliğin olabilir. İstersen cam boyaları ile bu kalemliği daha renkli bir hale de getirebilirsin.

4- Tabii ki içlerine turşu kurabilir, reçel veya salça yapabilirsin. Hatta domates püresi veya sıvı soslar da koyabilir, sağlıklı bir şekilde saklarsın.

5- Dışarı çıktığında yiyeceklerini küçük bir cam kavanoz yardımı ile yanında taşıyabilirsin. İstersen içine tatlı koyup, canın istediğinde kaşıklarsın.

6- İrili ufaklı kavanozları baharatlık olarak kullanabilirsin. Üstlerine isimlerini yazıp yapıştırırsan da baharatları karıştırmazsın.
Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir