Evdeyken Kilo Almaman İçin 8 İpucu Veriyorum

Bunlar evde kaldığımız günler. Hepimiz stoklarımızı yaptık ve bekliyoruz. Kimimiz evden çalışıyor, kimimiz günlük rutinlerine evden devam ediyor. Çoğumuz için hayat evde sürüyor. Fakat bazılarımız daha ilk günden dolaba doldurduğu yiyecekleri ufak ufak tüketmeye başladı. Hatta bu konuda önünü alamayanlarımız, kendini kontrol edemeyenlerimiz bile var. Evde olmak güvenli fakat kilo alması da var. Bu durumda sağlığımıza ve formumuza en çok dikkat etmemiz gereken zamanlardan geçiyoruz diyebiliriz. Bu günler geçtiğinde nur topu gibi fazla kilolarımız olmasın, bir de onlardan kurtulmakla uğraşmayalım çünkü. Şimdi sana kendi kendine karantina günlerinde kilo almaman için birkaç ipucu vereceğim. Bu dönemleri atlatacak ve güzel sofralar kurup kutlayacağız!

1- Hep ne diyorum? Bol bol su içiyoruz! Her gün 3 litre su, hem formunu korur hem de bağışıklık sistemini güçlendirir.

2- Az ama sık yemeye özellikle dikkat et. Kendini aç bırakmaman çok önemli. Öğünlerinde de basit karbonhidratları ele. Sağlıklı bir kahvaltıyı asla es geçme.

3- Canın tatlı çektiğinde meyvelere ve fındık, badem, ceviz gibi kuru yemişlere yönel. Cips, çikolata ve paket bisküvilerden uzak dur.

4- İstersen kendine lezzetli ve çekici görünen ama çok da sağlıklı olan tabaklar hazırlayabilirsin. Ne de olsa vaktin bol.

5- Evdeyim diye kızartma ve hamur işi yapıp durma. Hele ki geceleri acıktım deyip, buzdolabına saldırma.

6- Öğünlerinin saatlerini düzenle ve bu konuda bir alışkanlık geliştir. Kan şekeri dengesi ancak bu şekilde sağlanır.

7- Probiyotik gıdaları sık sık tüket. Kabızlıktan korurlar. Nedir bunlar? Yoğurt, kefir, tarhana çorbası, lahana turşusu…

8- Evde olsan da her gün düzenli olarak spor yapmalısın. Uyku düzenine de dikkat edersen tamam bu iş.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir