Geleceğin Menstruasyon Kabı: OrganiCup!

Menstruasyon kabı için tamponun alternatifi diyebiliriz. Kadınların çoğu regl dönemlerinde pedi tercih etse de, tampon kullanan kadınların sayısı da az değil. Menstruasyon kabı huni şeklinde, esnek silikondan yapılan, henüz yaygın olmayan ancak gün geçtikçe daha çok tercih edilen bir ürün. Adet dönemlerinde vajina içine yerleştiriliyor ve atık kanı topluyor. Bir kapla tüm regl dönemini geçirebiliyorsunuz. Çünkü istediğiniz zaman çıkarılıp temizlenebiliyor. Üstelik kaynar su da menstruasyon kabına zarar vermiyor. Aslında kullanımı oldukça rahat olan bu ürün, son dönemlerde çağa uygun versiyonlarının çıkmasıyla, hayatımıza daha çok girmeye başladı.

gelecegin-menstruasyon-kabi-organicup_1

OrganiCup’la tanışın!

OrganiCup, 10 yıl boyunca kullanabileceğiniz, %100 organik bir menstruasyon kabı. Pedler ve tamponlar kanı absorbe ederken, OrganiCup kanı topluyor. Bu da vajinadaki yararlı bakterilerin ölmemesi, mikropların oluşmaması, koku gibi problemlerin olmaması demek. Silikonu tamamen sağlıklı ve hijyenik. Toksik şok sendromuna ve alerjiye neden olmuyor. OrganiCup’la uyuyabiliyor, yüzebiliyor, koşabiliyorsunuz. Regl dönemlerinde ped ve tampon aramanıza, pedim ya da tamponum görünecek mi diye endişelenmenize de gerek yok. Üstelik eğer doğru kullanırsanız, 10 yıllık bir ömrü var. Bu da paradan tasarruf demek. OrganiCup’ın en önemli özelliği ise bir atık olarak çevreyi kirletmemesi.

gelecegin-menstruasyon-kabi-organicup_2

Nasıl kullanılıyor?

Vakumlu olduğu için takıp çıkarması çok kolay. Eğer hissetmiyorsanız, doğru takmışsınız demektir. Sapı fazla uzun geliyorsa kesebilirsiniz. Fakat kesinlikle dışarıdan fark edilmiyor. 12 saat boyunca kullanılabiliyor. 12 saat sonunda durulayıp tekrar takabilirsiniz. Çamaşır makinesine de atabilirsiniz. (30 derecelik suda yıkanabiliyor.) Su bulamazsanız tuvalet kağıdıyla da temizlenebiliyor. Regl dönemi bitince kaynar suda bekleterek sterilize etmeniz gerekiyor. Sonra da kutusunda muhafaza etmelisiniz.

gelecegin-menstruasyon-kabi-organicup_3
OrganiCup hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.organicup.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments