Gelinlere Siyah Dokunuş

Gelinlik koleksiyonlarında pudra ve lavanta gibi pastel tonları görmeye alışkınızdır ancak bu sezon detaylar siyaha bürünüyor. Vera Wang, podyumda birkaç yıl önce siyah gelinlik içeren koleksiyonuyla bu etkinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Siyah detaylar gelinliklerde kontür, kemer, korsaj ve aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.

(Marchesa – Romona Keveza – Reem Acra)

Derin V yaka

Bu sezon neredeyse tüm tasarımcıların kullandığı bir diğer detay derin V yakalar oldu. Bazı modellerde göğüs hizasında bazı modellerde ise göbek deliğine kadar inen derin yakalar bu sezon iddalı modeller oluşturdu.

(Victor and Rolf – Berta Bridal – Naeem Khan)

Victorian hacmi ve uzun volanlı kollar

Bazı tasarımcılar bu Victorian tarzın romantizmini hacimli bir omuz hazırlayarak, bazıları ise yumuşak Juliet kolları tercih ederek yansıttı. Birçok modelde kol boyunu da geçen volanlı kesim gelinliklerde şık ve vintage bir hava yarattı.

(Francesca Miranda – Galia Lahav – Reem Acra)

Düşük omuzlu gelinlik

Düşük omuz hazır giyim modasının her yerinde, bu yüzden en sevdiğimiz gelinlik markalarının trendleri gelinlik üzerinde denemeleri elbette şaşırtmadı. Düşük omuz modeli gelinliklerin asaletine asalet katıyor.

(Christian Siriano – Marchesa – Elie Saab)

Kat kat

Fırfırlı, kat kat tüller ve muazzam hacimli balo kıyafetleri yeniden ortaya çıktı. Bu ultra kadınsı detayla ince bir silüete kat kat tül eteklerle hacim kazandırılıyor.

(Jenny Packham – Monique Lhuillier – Marchesa)

Oversize fiyonk

Minimal detaylarda görmeye alıştığımız fiyonklar bu sezon cesurca boyut değiştirdi. Tasarımcılar tonlarında ve boyutlarında değişkenlikler oluşturarak, fiyonk trendini kendi tarzlarına göre benzersiz şekilde uyguladılar. Kemerlerde, manşetlerde ve hatta elbise arkasındaki çapraz bantlarda bile bu detayı bulabilirsiniz.

(Viktor&Rolf – Carolina Herrera – Viktor&Rolf )

Pelerin

Bir kaç sezon önce gelinlik tasarımlarında sıkça gördüğümüz pelerin trendi geri döndü. Sayısız tasarımcı, değişik aksesuarla süslenmiş yeni gelinliklere imza attı. Kısa, uzun, siyah renk, kristal işlemeli, tül, dantel gibi materyaller kullanılan pelerinler tasarımcılar tarafından mükemmel şekilde detaylandırıldı.

(Elie Saab – Galia Lahav – Reem Acra)

Tulum ve pantolon

Tasarımcılar, bazı kadınların pantolonlarda daha iyi hissettikleri fikrini tam olarak benimsedi, bu yüzden düğüne ve gelinlik algısına layık onlarca tulum ve pantolon seçeneği sundular. Fil dişi rengi şık tulumlar ve casual takımlar bu sezon nikah ve after parti kostümü olarak tercih edileceğe benziyor.

(Jenny Packham – Naeem Khan – Viktor&Rolf )

Çift Etek

Vücudu saran zarif dar etek mi yoksa kabarık göz alıcı bir etek mi ? Tercih etmeye gerek yok çünkü bu sezon çift etek modeli bir çok tasarımcı tarafından kullanıldı. Bu trend gelinler için iki seçeneği de kullanılır hale getiriyor ve iki tarzı aynı anda görebilme şansı veriyor.

(Romona Keveza – Galia Lahav – Alyne by Rita Vinieris)

İnci

Gelinlerin klasik aksesuarı inci modern bir yükselişe geçti. Klasik inci boyutundan çok daha iri boyutlar kullanıldı. Baştan aşağı inci işlenmiş tasarımlar, sırt kısmında düğme şeklinde kullanılan veya korsaja işlenmiş incilerin yanı sıra aksesuar olarak da abartılı kullanımıyla bu sezon sadece klasik gelinlerin değil bir çok kişinin tercihleri arasına girecek.

(Viktor&Rolf – Reem Acra – Naeem Khan)

Gelin eldivenleri

Gelinlerin klasik aksesuarı olan eldiven bu sezon bir çok tasarımcı tarafından yoğun bir şekilde kullanıldı. İster bilek ister dirsek uzunluğunda, ister dantel ister tülden bir stil olsun, bu güzel detay gelinliğe daima ekstra zarafet katıyor.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments