Gözlerim Şiş Şiş Diyenler Buraya!

Bazı sabahlar şiş gözlerle uyanırız. Bunun sebebi fazla uyku olabileceği gibi; az uyumak, stres, yorgunluk, keyifsizlik veya ilaç kullanımı olabilir. Hatta yanlış yastık seçimi bile buna neden olabilir. Sorun şu ki, tam da dışarı çıkmak üzereyizdir. Şimdi kim bu şiş gözlerle okula, işe gidecek, sevgilisiyle görüşecek? Biz tabii ki! Gözlerimizi güneş gözlüğüyle kapamak iyi bir çözüm olabilir ama geçici. Makyaj ise sadece morlukları kapatabilir, torbalar orada kalır. Bu durumda daha pratik ve etkili çözümler bulmamız gerek. İşte sana gözlerini, “hello, ben buradayım ve yorgunum!” ifadesinden kurtaracak, patlak göz sendromuna son verecek o çözümler.

Bu arada sabahları sürpriz gözlerle karşılaşmamak için her zaman bol su içmen, sigara ve alkolden uzak durman gerektiğini de unutma.

Buz masajı: Şiş bölge üstünde buz gezdirmek kan dolaşımını hızlandıracağı için şişliklerin inmesini sağlar. Dairesel hareketlerle ve nazikçe lütfen.

Çay torbaları: Yeşil veya siyah çay poşetini demledikten sonra soğut. Çayını iç, poşetlerini 10-15 dakika gözlerinin üstünde beklet. Farkı göreceksin.

Elma koymak: Yeşil elma halkalarını gözlerinin üstüne koy ve uzan. Böylece vitaminler gözlerini iyi edecek.

Çiğ patates koymak: Çiğ patates gözlerdeki şişkinliğe iyi geldiği gibi, vücudundaki herhangi bir şişkinliğe ve bereye de iyi gelir. Patatese bak sen!

Çiğ et koymak: Biraz sevimsiz bir uygulama ama etkisi büyük. Çiğ etleri gözlerine koy, burnunu tıka ve 10 dakika kadar uzan.

Egzersiz yapmak: Toksinleri atmak adına, egzersiz ve spor yapmak oldukça yararlı. Böylece şişkinliklere sebep olan her şey enerjiye dönüşüyor.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir