Güneş Gözlüğü Modası

Bu yaz, dünyaya birbirinden şık ve tarz güneş gözlükleriyle bakacaksınız. Yeni sezonda gördüğümüz en önemli ve ilginç trendleri sizler için derledik. Kedi gözlü çerçevelerden dar gözlüklere, vintage şekillerden keskin köşelere… İşte 2018 ilkbahar/ yaz güneş gözlüğü trendleri!

Büyük kedi gözü çerçeveleri2018 güneş gözlüklerinin yıldız tasarımı, kedi gözü çerçevesi oldu. Kedi gözü güneş gözlüğü tasarımının en önemli dayanak noktası, yüzü daha zarif ve feminen şekilde gösterip, dikkatleri mükemmel bir şekilde toplamak. Bu gözlüklerin büyük boyutlusunu tercih ederek retro bir hava da yakalayabilirsiniz.

Keskin dar kedi gözü çerçeveleri2018 ilkbahar/ yaz güneş gözlüğü modellerinden kedi gözü çerçevelerini, bazı tasarımcılar daha açılı ve büyük yorumlarken, bazıları ise daha küçük ve keskin hatlarla yorumladı.

En ikonik kedi gözü çerçeveleri ise Louis Vuitton’daydı. Güneş gözlükleri özellikle geniş olmasa da, sivri uçları uzun ve keskin, hem metal hem de asetattan yapılmış çerçeveleri ise hem sportif hem de retro bir görünüm sağlıyordu.

Dikdörtgen çerçeveler

Kedi gözü çerçevelerine ek olarak, neredeyse tüm tasarımcılar 2018 yaz sezonu için daha yumuşak dikdörtgen çerçevelerde sıçrama yaptı. Bu retro-klasik gözlük stiliyle, bu yaza farklı bir açıdan bakıyoruz.

Çok renkli çerçevelerTek bir renk yeterli değilse, 2018 güneş gözlüğü trendlerinin bir parçası olan iki renkli modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Yüzün neredeyse yarısını kaplayan masif çerçeveler, üç renkli ve merceklerin çevresini kaplayan renk halkalarıyla, bu renkli tarza ayak uydurabilirsiniz.

Uzun ve dar güneş gözlüğü

İlkbahar/ yaz 2018’de göze çarpan trendlere yönelik bir istisna, uzun ve zayıf çerçeveler. Bella Hadid gibi mankenler tarafından kullanılan bu model, büyük ölçüde desteklendi ve kullanılmaya başlandı.

Küçük yuvarlak çerçeveler

John Lennon tarafından popülerleştirilen yuvarlak minik güneş gözlükleri bu sezonda yine popülerliğini koruyor. Bu ikonik görünüme, 2018 yazındaki güneş gözlüğü trendlerinin ışığında bazı değişimler eklendi.

Büyük yuvarlak çerçeveler Büyük boy gözlükler hem güneşe karşı hem de etrafa göz gezdirmek için en iyi korumayı sunar. Daha yumuşak bir görünüm elde etmek istiyorsanız, daha yuvarlak ve sivri tasarımlara ek olarak, yuvarlak ve kalın çerçeveli modelleri de tercih edebilir ve gözlük camının çerçevesinde ki ekstra kalınlık sayesinde 60’lardan bir etki yakalayabilirsiniz.

Şeffaf çerçevelerİlkbahar/yaz 2018 için saydam çerçeveler çoğunlukla tamamen saydam değildir çünkü tam olarak lens ve çerçeveler aynı renklere sahip oldukları için genel tasarımla mükemmel uyum sağlarlar.

Çerçevesiz güneş gözlüğü

Çerçevesiz güneş gözlüğü modern ve fütüristik görünmekle kalmayıp, aynı zamanda hassas ve nazik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Bu yaz sezonu için çerçevesiz güneş gözlüğü, hem renkli lenslerle hem de şeffaf haliyle harika görünmekte.

Sarı lenslerİlkbahar/yaz 2018 sezonunda öne çıkan bir diğer model sarı mercekli güneş gözlükleridir. Sarı mercekli gözlüklerle pırıl pırıl bir  görüntü değil daha sıcak ve yumuşak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Markaların ikonik harfleriPodyumların ilgi çekici aksesuarlarından biri de ikonik markaların harfleri şeklindeki lenslerdi. Çerçevelerinde mücevher dokunuşları olan bu gözlükler uç bir trend oluşturdu.

Kare çerçevelerin dönüşü

Çok popüler bir trend olmasa da, geçen sezonun kare gözlükleri hala aksesuar koleksiyonunuzda yer alabilir. Kare çerçeveleri Calvin Luo; dış köşedeki lense göre biraz ayrı olan benzersiz bir çerçeve kullanarak, klasik şekli sofistike ve sanatsal bir tarza dönüştürdü.

Keskin hatlar 2018 ilkbahar/ yaz sezonunda gözlük trendlerinin çoğu çerçeve ve merceklerle ilgili olsa da bazı tasarımcılar da gözlüklerin kol kısımlarında yaratıcı oldular. Gözlüğün kol kısmında, çerçeveler ve kulaklar arasında yapılan ani bir düşüş, yeni bir trend oluşturdu.

Baskılı çerçeveler

Gittiğiniz her yerde dikkat çekip unutulmaz olmak istiyorsanız, ilkbahar/ yaz 2018 güneş gözlüğü trendleri için en yaratıcı tasarımcıların bir araya getirdiği baskılı, asetat çerçeveler ilk tercihiniz olmalıdır.

Bazı tasarımcılar tarafından yapılan, daha ince asetat çerçeveli güneş gözlüğü tasarımları eşsiz gözüküyor, aynı zamanda zarafet çizgilerine ve siyah beyaz renkli noktalara sahip bu zarif modelleri mutlaka denemelisiniz.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir