Güzelliğin Tam Anlamı : Estetik ve Bakımlı Kadın Olabilmek

Güzellik kavramının karıştığı son yıllardayız. Sıkı durun çünkü artık trendler; hem estetik hem bakım hem spor bunun yanında sağlıklı beslenme durumları arttıkça artıyor! En kusursuz güzellerin, güzellik sırlarını sizler için toparladık. Güzeller ne yiyor ? Güzelliğini nasıl koruyor ? Tüm gün yaşamlarından güzellik sırlarını tek tek kaleme aldık. kahvenizi hazırlayıp keyifle okumanızı diliyoruz.

Hailey Baldwin

Hailey ile başlayalım mı ? Son dönemde yeni evliliğiyle göz önünde olan Hailey; ​Sabah rutini olarak çırpılmış yumurta ve bacon tercih ediyor. Hailey’nin güzellik obsesyonuysa sıkı bakım rutinini atlamamak var. Sabahları ve geceleri bol miktarda nemlendirici sürüyor, uzun uçuşlarda ise yanına ultra nemlendirici maske alıyor. Asla makyajını silmeden uyumadığımı belirten genç model, gün içinde bol miktarda su tüketimine dikkat ediyor. Ve Hailey son olarak sık sık dermatologa gitmeye özen gösteriyor. Genç modelin vazgeçilmez güzellik ürünü ise hep yanında taşıdığı lip balm’ı. Vaseline Original ve Eucerin’s Aquaphor favorileri olan Baldwin, sık sık lip balm’larını kaybettiği için yenisini almak zorunda kaldığını söylüyor. Bunun yanında 12 yıldır​ bale​ yapan Hailey Baldwin, balenin konsantre olmak ve odaklanmak için ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Seyahat ederken spor yapmakta zorlandığını itiraf ediyor. Tatildeyken fit kalma sırrının ise arkadaşlarıyla dans etmek olduğuna inanıyor. Tamamen glutensiz beslenmemesine rağmen ekmek yememeye dikkat ediyor. En sevdiği yemeklerden biri olan makarnayı da glutensiz yiyen Hailey, ne olursa olsun pizzadan vazgeçemiyor. Yalnız siz siz olun pizza ve ekmeği vücut yağınız düşük olduğu zamanlar tercih edin. Unutmayın ki siz bir Hailey değilsiniz.

Elsa Hosk

Birçok mankenin beğendiği ve bayıldığı manken Elsa Hosk, kendisini beğenmediği açıklamış. Cildinin pürüzsüz olmadığını, aksine problemli olduğunu söylemiş ve sık sık sivilce sorunu yaşadığından bahsetmiş. Bu yüzden asla makyajlı uyumadığını ve cilt temizliğine dikkat ettiğini ancak bunların yetmediğini, çünkü dış görünüşe yediğimiz şeylerin de etki ettiğinin farkında. Sağlıklı şeyler yemeye gayret ettiğini söyleyen Elsa, herkesin cilt problemlerinden kurtulmak için yeme-içme alışkanlıkları konusunda dikkatli olması gerektiğini ekliyor. Kendi beslenme alışkanlıklarıyla ilgili olarak ise belli bir kurala bağlı kalmadığını, kendini kısıltladığında yasaklı şeyleri daha çok yemek istediğini söylesede elbette işlenmiş gıdalardan
uzak duran ve sebze gibi yararlı besinlere hayatında yer veriyor. Sağlıklı beslenmek için dengeli beslenmek gerektiğinden bahsediyor. Ayrıca genellikle kahvaltıda yumurta ve pastırma, öğle yemeğinde mercimek çorbası ile mozarellalı ve domatesli sandviç, akşam yemeğinde ise tavuk şiş, pirinç pilavı, patates ve salatalık yediğini eklemiş.

Kim Kardashian

Kardashian ailesinin Türk fiziğini andırdığını mutlaka hepimiz farkındayız. Kalçalar ince bel ve boy kısalığı ile maalesef ne yersek yiyelim çabukca etkileniyoruz. Devamlı spor düzenli beslenme ve bazı düzenler ile hayatınızı mükemmele çevirebilirsiniz. Kim Kardashian’n doğum sonrası uyguladığı diyet ise tamamen kendisine özelmiş ve kahvaltı da ​çırpılmış yumurta ile başlayıp hindi sosis ve yağsız peynir yiyormuş. Öğlenleri ise sebze ağırlıklı beslenip canı tatlı çektiği zamanlar bitter seçiyormuş. Zayıflama evrelerinda mutlaka spor yaptığını da ekliyor. Yine de elbette estetik sevdiği aşikar! Kim sevmez ki ?

Hazırlayan : Burcu Bayrakçı

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir