Güzelliğiyle Parlayan Bir Cilt

Cildimizin ışıl ışıl parlayıp, gözeneklerinin kapalı ve dokunduğunuz zaman sımsıkı pürüzsüzlük hissini sizde yaşamak istiyor musunuz? Evet dediğinizi duyuyorum. Öyleyse cildinizin ne istediğini öğrenmeniz gerekiyor. Raflardan aldığımız ürünlerin içersinde ki maddeler kendi cildiniz ile reaksiyonunu bilmeden önce bu maddelerin ne işe yaradığını mutlaka bilmeliyiz.

Yaşlanmaya Meydan Okumak İçin;

Bazı muhteşem maddeler biz kadınları yaşlanmaktan çok uzaklara götürebiliyor. Aldığımız ürünlerin içerisinde Alfa Lipoik Asit, Avobenzon, Beta Glukan ve Biotin içermesini mutlaka kontrol etmeliyiz. Bu maddeleri içeren ürünleri kullanmalıyız Çünkü bu ürünler yaşlanma karşıtı içerikleriyle cildimize destek sağlıyor.

Alfa Lipoik Asit hücre hasarı ile yarışıyor, antioksidanları uyararak kolajen üretimini tetikliyor ve kırışıklık önlüyor. Avobenzon ise güneşten gelen UVA ışınlarını emerek koruyucu tabaka oluşturuyor. Genellikle makyaj ürünlerinde oluyor ve lekesiz bir cilt istiyorsak, makyaj ürünlerini seçerken işimize yarayabilir.

Beta Glukan maddesi ciltte ki nemi arttıran önemli bir madde. Cilt esnekliğine kavuşuyor gözenekleri tıkanmasına sebeb olan yağları arındırıyor.

Son olarak biotin maddemiz de var ki bir çoğumuz aslında biotinin H vitamini olarak biliyor. İnce saçlarımızı kalınlaştırmakta ve tırnaklarımızı güçlendirmekte çok önemli rol taşıyor.

Cildi Derinlemesine Temizlemek İçin;

Cildimizin tertemiz olması ise ikinci ve atlanamaz bir adım!

Cilt temizliği için en önemli madde ; Sürfaktan maddesi. Bu maddeye cilt temizleyicilerinin ana bileşeni diyebiliriz. Sürfaktanlar hidrofobik özellikleri ile ciltteki kirlerin uzaklaştırılmasında görev alıyor. Ancak güzellik uğruna çok kullanılmaması gerekiyor çünkü fazlası bariyer fonksiyonunda bozulma yapıyor. Sürfaktan içerek bir cilt temizleme ürününü düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Bunun yanında her sabah ve her akşam günlük cilt temizliği yaparken cildi su ve size uyan bir cilt temizleyici ile temizlemeli ardından göz çevresi kreminizi ve cilt nemlendiricinizi sürmelisiniz. Bu rutini uyguladığınız zaman 1. Haftanın sonunda ciltteki farklılığı mutlaka görüyor olacaksınız.

Son dönemde popüler olan fırçalı yüz temizleyicilerine sahipseniz bu aletleri dairesel hareketler şeklinde düzenli cilt temizliği sırasında kullanabilirsiniz. Cildinizde dönemsel kuruluk hissi varsa mutlaka bol su tüketmeli ve nemlendirici kullanmalısınız.

Ayrıca her hafta sonu, yüzünüz için ısıttığınız suyun buharından yararlanarak da cildinizi yumuşabilir ardından peeling maskesi uygulayabilirsiniz.

Unutmayın; Kendiniz ile kurduğunuz ilişki çok önemli! Biz kadın olarak hep çok güzeliz.

Kendinizi sevin ve kendinize vakit ayırın!


Burcu Bayrakçı

Written by Altan Yiğit

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir