Hadi Yine İyisiniz Kışçılar! Kışı Yazdan Daha Çok Sevenlerin Bildiği 15 Durum

1- Yazın palmiyesi varsa, kışın da çam ağacı vardır. Çam ağaçlarının mis gibi kokusu, görkemi, kar yağdığındaki görünümü her derdi unutturur.

2- Kar topu denen ve neden bu kadar mutlu hissettirdiği çözülemeyen bir oyunu vardır kışın. Her yaştan insanı çocuğa çevirir. Bir de uçurtma uçurmak böyledir mesela.

3- Kar yağdığında bir sessizlik oluşur ya, işte huzur odur.

4- Pudinge parmak batırmak sizce çok mu zevkli? O zaman bozulmamış kara atlamamışsınız demektir. Kışseverler bunu iyi bilir.

5- Kış kıyafetleri her zaman yaz kıyafetlerinden daha havalıdır. Bir şalın, bir botun şıklığı çok az fularda ve sandalette var.

6- Kışın üstüne bir palto geçirip çıkarak da çok şık olabilirsin. Kilolarını saklaması ve pratik olması da cabası. Resmen buluşmalara erken gitme sebebi.

7- Evde vakit geçirmek için kıştan daha müsait bir mevsim var mı? Kitap okumak, yemek yapmak, dizi izlemek, maç izlemek, sevdiklerinle sohbet etmek…

8- Kış tutkunları kışın ağız tadıyla tarçınlı salep içebildikleri için de kışa tutkundurlar.

9- Sivrisinek, ter kokusu, sürekli duş almak, pişik, gece uyuyamamak… Bunlar kışın pek yoktur.

10- Adrenalin tutkunu kışçılar bu dönemde bol bol kar sporu yapar.

11- Romantizm için de kıştan daha ideali yoktur. Sakin sokaklar aşk sözcükleri ve sarılmalar için birebirdir kış. Şömine başında karşılıklı sıcak çikolata yudumlamak sevgi dolu bir andır.

12- Dişe yapışan ve diş aralarını simsiyah eden mısır, yerini lezzet dolu patlak kestaneye bırakır. Kestane, kışın official çerezidir.

13- Birine mandalina soyup vermek en katı kalpleri bile yumuşatır.

14- Artık sobalar pek yok ama kalorifer petekleri var. Şurada kış seven biri var, şurada da peteklerin yanına konmuş yumuşacık bir minder.

15- Huzur veren, iyi gelen, anne kucağı gibi bir battaniye… Daha fazla söze gerek var mı?

Bonus: Yılbaşı ve Sevgililer Günü! <3

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir