Halloween Yaklaşıyor!

halloween yaklaşıyor

En kıskandığımız bayram gelmek üzere. 31 Ekim’e şunun şurasında kaç gün kaldı. Niye bizde yok, olsaydı çok eğlenmez miydik, bıktık gerçek hayattaki korkunçlardan biz Frankenstein’ın dünyasını istiyoruz… Her sene bu zamanlarda ettiğimiz şu lafların da bir sonu gelmedi. Ama napalım, çok özeniyoruz.

Yine de kendi Halloween’imizi yaratabiliriz sanki, ne dersiniz? Türkiye zaten Cadılar Bayramı gibi ülke dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, gündem korku filmlerinden geri kalmıyor. Ama bırakalım Türkiye gündemini şimdi. Biz vampirlerin, kurt adamların, zombilerin, mumyaların, cadıların gündemine bakalım.

Peki napacağız, milletin kapısını çalıp “şeker mi şaka mı” mı diyeceğiz? (Hepinizi komik kostümlerle bunu yaparken düşündük de, fena da olmazdı hani.) Hayır, kimsenin bizi manyak bu deyip evinden kovmasını ya da polise şikayet etmesini istemeyiz tabi. Biz efendi efendi şunları yapacağız:

Parti kafası!

halloween

Neyse ki bu ülkede Halloween hepten kutlanmıyor değil. Taksim, Kadıköy gibi yerlerde; bazı mekanlar Halloween partileri düzenliyor. Arkadaşlarınızla birlikte onlardan birine katılabilirsiniz. Ya da uygun bir ev ve bahçe ortamında (O gün hava rüzgarlı ve yağmurlu olabilir, bahçe fikrini 2 kez düşünün deriz.) kendi partinizi organize edebilirsiniz. Bunun için kostüm ve süsleme malzemesi satan partidünyasi.com gibi birçok site mevcut. Buralardan online alışveriş yapıp evinize bir mezarcık, bir hayaletçik kondurabilirsiniz. Paranız yoksa çer çöple kendi korkunç dekoratif malzemelerinizi de hazırlayabilirsiniz. Ne de olsa fakirlik yaratıcıdır ve maksat eğlence olsun.

Yiyelim, içelim!

halloween yiyelim içelim

Krispy Kreme’nin Halloween’e özel korkunç donut’ları, internetteki uçsuz bucaksız yemek ve içecek önerileri ve bir Halloween geleneği olarak bal kabakları sizleri bekliyor. Bal kabağının suyunu smoothie, püresini çorba, tanesini tatlı, kabuğunu da Jack O’Lantern olarak kullanabilirsiniz.

Aksesuar önemli!

halloween aksesuar

Eskiden ne güzel Claire’s vardı. Lush, yarasalı sabunlar yapıyordu. Şimdi bu markaların hiçbiri ülkemizde yok. Ama asmayalım suratları hemen. Çünkü H&M hala her Halloween’de özel aksesuarlar getiriyor. Bu yıl da yarasa cüzdanlar, göz yüzükler, boo kolyeleriyle imdadımıza yetişiyor. Ben tuhafiyeden tül alır, kafama dolar, ölü gelin olurum diyorsanız da hodri meydan. Kendi aksesuarını yapmak da havalı bir şey çünkü.

Ne izlesek?

halloween film

İnternette gırla Halloween’e özel film listeleri mevcut. En seksi cadı filmleri, en vahşi vampir filmleri, mumyalar geri dönüyor vs. Siz klasiklerden mi yoksa günümüzden mi bir şeyler izlemek istiyorsunuz, ona karar verin. İşte tembeller için 5 filmlik liste:

1- The Exorcist (1973)

2- Scream (1996)

3- Halloween (1978)

4- The Evil Dead (1981)

5- Ringu (1998)

Ne dinlesek?

halloween-muzik

İşte 5 şarkılık Halloween playlist. Atın Spotify’a, bekleyin:

1- Michael Jackson – Thriller

2- Ghostbusters Theme

3- The Addams Family Theme

4- John Carpenter – Halloween Theme

5- Danny Elfman – This is Halloween

Artık hazırız!

halloweena-haziriz

Bu yoklukta yine iyi kotardık. Bizde Halloween yok diye oturup ağlayacak değiliz. Bu hayat biraz da eğlenmesini bilenlere güzel çünkü. İskelet filtreli selfie’nizi çekip, sevgilinize yollayın. Arkadaş fotoğraflarınıza hayalet ekleyin. Siz bakmayın başkasına, eğer Halloween’i seviyorsanız paylaşımlarınızla, fotoğraflarınızla ve korkulu dileklerinizle bu bayramı doya doya yaşayın.

Biz de Pepzine ekibi olarak hepinize kara kedili, örümcekli ve çok eğlenceli bir Halloween diliyoruz!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir