Hayallerindeki Hayatı Yaşayan İnsanların 6 Temel Özelliği

Hayallere ulaşmak ne yazık ki zorlu bir yolu geride başarıyla bıraktığımızda mümkündür. Bu noktada hayallerimiz için oturup beklemek değil çaba göstermek zaman içerisinde faydalı olan taraftır. Bu da hayallerindeki hayatı yaşayan insanların birçoğunu başarılı yapıyor. Peki nedir bu insanları başarılı kulan, hayallerine adım adım taşıyan özellikler?

1) Kararlılık

Hedeflerine ulaşmak için planlarını önceden yaparlar ve bu plandan hiçbir olumsuz etkenin onları çıkaramayacağı kadar kararlıdırlar. Önlerine hiçbir yolun veya koşulun girmesine izin vermezler. Hatta hayallerine giden yolu işgal eden her şeyi savuşturacak kadar da acımasızdırlar.

“Başarı, belli bir derecede acımasızlık gerektiriyor. Arkadaşlığın veya başarının seçiminde ben, muhtemelen başarıyı seçerdim. “- Sting

2) İnsanları Dikkatlice Araştırma

Başarılı insanlar yanlarında kendilerini her zaman yukarıya çekecek birilerini ararlar. Onları aşağı çekmek yerine daha da yükseltecek insanlarla birlikte olma güdüleri titiz bir araştırmayı beraberinde getiriyor.

3) Kendi Evrenlerinde Yaşama

Onlar, başkalarının dünyasında yaşamayı bırakın başkalarının dünyasına ayak uydurmayı bile reddederler. Bunun sebebi ise öncelikle kendi hayatlarını ve sonrasında hayatlarına etki edecek her şeyi kontrol altında tutmak istemelerinden gelir. Düşünceleri, duygularının her zaman önünde olduğu için de empati yapmak pek onlara göre değildir.

4) Çözüm Odaklı Düşünebilmek

Gerçek anlamda sorunların üstesinden gelmeyi başaran, iş bitirici kimselerdir. Problemlere soğukkanlılık pencerelerinin arkasından bakarlar demek doğrudur.

5) Hayatı Meşgul, Yoğun ve Tempolu Geçirme

Hayatı hızlı ve dolu dolu yaşarlar. Her saniyeleri boşa geçiremeyecek kadar değerlidir. Onlara “ meşguliyet bağımlısı” diyenler de var. Fakat böyle olmalarının sebebini ABD’li filozof- yazar Henry David Thoreau şöyle açıklıyor:

“Başarı genellikle, onu aramak için çok meşgul olanlara gelir.”

6) Daima Gelişim Odaklı Olmaları

Kendilerini en iyi şekilde yetiştirme kaygıları her zaman öne çıkar. Hırslıdırlar. Bu yüzden de bulundukları yerde en iyi kendilerinin olmasını isterler. Ve en iyisi olana kadar da yarışı asla bırakmazlar…

Kaynak: Ceotudent

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir