Her Anne Adayının Yaşadığı 13 Eğlenceli Durum

Hamilelik zor bir dönem olabilir ama bu eğlenceli olmayacağı anlamına gelmiyor. Bir kere hayatının en güzel armağanının seninle buluşmaya hazırlandığı bir dönem bu. Özel zamanlara ve tatlı bir bekleyişe gebe olan bir dönem: Hamilelik seni değiştirebilir. Hatta sürprizlerle dolu bile olabilir. Stresi uzaklaştırmak ve bu dönemin tadını çıkarmak için işin eğlencesine odaklanmak en iyisi değil mi? Ya da zorlu anlara komik tarafından bakmak? Mizahın iyileştirici bir gücü olduğunu unutmamak gerekir. Hem senin hem de gelişmekte olan bebeğin için. O zaman hamilelikte yaşanan eğlenceli durumlara bakalım mı?

1- Bir kerede yataktan kalkmak adeta hayal olur. Yatakta bir sağa bir sola dönmeye teşebbüs edilir ama bu işlem göründüğü kadar kolay değildir. Sonuç mu? Bir parça debelenmek!

2- Fit kotlar artık eskisi kadar fit değildir. Zaten onları kim giymek ister ki? Artık sabah bulantısı, mide yanması gibi durumlar vardır ve bol kıyafetler tam bir kurtarıcıdır.

3- Yere bir şey düştüğünde yaşanan gerilim en korkunç filmi izlerken yaşanmaz. Şimdi kim eğilip de onu yerden alacak? Cevap veriyorum: Hiç kimse!

4- Hamile misin diye soran insanlara, gözünü dikip göbeğe bakanlara ne demeli? Neyse ki otobüsün bütün koltukları senindir.

5- Peki, garip garip şeyleri yeme isteği? Lahmacunun arasına çilek sarıp yiyen bir kadın, hamile bir kadın olabilir.

6- Her pofuduk yer, bir yatağa dönüşür. Mesela partnerinin omzu gibi. Film izlerken uyuklamak neyse de, birlikte fotoğraf çektirirken uyuyakalmaya ne demeli?

7- Bu arada şiş göbekler de kendinden birer masa oluverir. Ve bu masalara patlamış mısır kapları, tatlı tabakları konabilir. Maksat pratiklik olsun!

8- Hemen hemen her şeye ağlanabilir. Kedi videolarından alınan kilolara, evde turşu olmamasından duvarların rengine dek.

9- Rahat bir pozisyon bulmak, hayatın anlamını bulmaktan daha zor hale gelir. Aslında hayatın anlamı rahat bir pozisyon bulmaktır.

10- Bir yere gidildiğinde ilk dikkat edilmesi gereken şey tuvalete yakın oturmaktır. Tuvalet bir anda hayatının çoğu zamanını geçirdiğin yere dönüşür. 

11- Göğüslerin kocaman olur ve sen bunun iyi mi kötü mü olduğuna bir türlü karar veremezsin. Aslında fena da görünmüyorlar hani.

12- Karnında hissettiğin hareketlenmeler, ufak tekmeler seni dünyanın en mutlu insanı yapmaya yeter. Böyle de sevimli bir dönemdir bu işte.

Mümkün olduğunca hamileliğin keyfini yaşa. Bunun için de yeterli ve dengeli beslen. Hamilelikte artan besin ihtiyacını karşılamak, bu dönemi daha kolay ve eğlenceli yaşamanı sağlayacak. Bunun için de var olan beslenme düzenini takviye edici gıdalarla destekleyebilirsin. İyi ki BAYER imzalı Elenatal 1 var! Elenatal 1; multivitamin, mineral ve metafolin®* içeren, hamilelik öncesinde ve hamilelik süresince normal beslenmeni destekleyen bir takviye edici gıdadır. İçeriğinde folik asit, B12, iyot, demir, selenyum da dahil olmak üzere 12 vitamin, 8 mineral var. Günde bir tableti bir bardak suyla içebilirsin. Hep söylenir ya bu dönem ne kadar mucizevi diye, gerçekten öyle. İleride bu yaşadıklarına güleceksin. Şimdi de moralinin yüksek olması, kendini daha motive ve enerjik hissetmek, bebeğinle birlikte her şeye gülüp geçebilmek için iyi beslen. Unutma, gülmek de bir mutluluk takviyesidir.

*Metafolin® MerckKGaA^’nın tescilli markasıdır.

L.TR.MKT.CH.12.2020.3883

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir