Her Kadının Yaşadığı Güzellik Problemlerine Doğal Çözümler

Güzel olmak için kremlere, bakımlara, kuaförlere servet harcamana gerek yok. Senin için derlediğim, her kadının yaşadığı güzellik problemlerine doğal çözümler ile evinde bulunan malzemeleri kullanarak güzelliğine güzellik kat. İşte hayatını kolaylaştıracak, her kadının, hepimizin yaşadığı güzellik problemlerine, doğal çözümler...

Tıraş sonrası tahriş için çilek 

Tıraş sonrası tahriş acılı ve rahatsız edicidir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için birkaç ezilmiş çileği krema ile birleştirip bu karışımı tahriş olmuş alanlara uygula. 10-15 dakika boyunca bekletip yıka.

Saç kırıkları için beluga mercimeği

Saçındaki kırıklar için hemen kuaföre koşmak yerine kara mercimek maskesini dene. Bu maskeyi yapmak için yarım bardak öğütülmüş beuga mercimeğine, bir yemek kaşığı çemen otu tohumuna ve bir miktar yoğurda ihtiyacın olacak. Malzemeleri birleştirip, saç uçlarınıza uygula; bir saat beklettikten sonra ılık su ile yıka.

Nasırlar için Aspirin

Nasır acı, yanma ve kötü kokuya sebep olur. Nasırlardan kurtulmak için bir kasede 4 tablet aspirini toz haline getirip su ve limon suyu ekle. Karışımı 20 dakika nasırlı bölgede beklettikten sonra yıka. Haftada iki kere uygula.

Saç elektriklenmesi için avokado

Elektriklenen saçlarını avokado ve yoğurt maskesi ile kontrol altına al. Bu maskeyi haftada iki kere saçında 45 dakika beklet. Yoğurt yerine mayonez de kullanabilirsin.

Çatlaklar için patates 

Bir dilim patates ile çatlaklarının olduğu bölgeye birkaç dakika masaj yapmak, çatlaklarının açılmasına ve daha az belli olmasına sebep olacaktır.

Göz altı torbaları için kaşık

Göz altı derini sıkılaştırmak ve torba görünümünü azaltmak için makyaj uygulamasından önce, gözlerinin üzerinde soğuk metal bir kaşığı 10 dakika beklet.

Dudak çatlaması için bal

Çatlak dudakları bal ile tedavi etmek uzun zamandır kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Dudakların çok sıcak veya çok soğuk havalar, alerji ve ağızdan nefes alma gibi sebeplerden dolayı çatlayabilir. Balı dudaklarına tek başına uygulayabileceğin gibi limon ve şeker ile birleştirerek bir dudak peelingi yapabilirsin.

Sivilceler için bal ve limon

Bal ve limon karışımını haftada iki kere sivilceler üzerine uygulayarak pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsin. Bu maske sivilcelerle savaşmanın yanı sıra kırışıklıkları azaltır ve cildin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments