Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Kombinasyonları

Bazı yiyecekleri birlikte yemenin kilo vermeyi hızlandırdığını biliyor muydun? Senin için en hızlı yağ yakan yiyecekleri bir araya getirdim. İşte hızlı kilo verdiren yiyecek kombinasyonları:

Yulaf ve fıstık ezmesi

Yulaf en sağlıklı tahıllardan biridir. Fıstık ezmesi de az karbonhidratlı, bitki kökenli bir protein kaynağıdır. Bu iki yiyeceği birlikte tüketmek kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Havuç ve tahin
Öğünlerinle birlikte havuç ve tahin tüketmek doygunluğu artırır ve daha az yemenizi sağlayarak kalori alımını azaltır.

Ispanak, elma ve zencefil
Ispanak sindirimi kolaylaştıran lifler içerir. Elmanın kilo vermedeki etkisi kanıtlanmıştır. Zencefil de midenin boşaltılma işlemini hızlandırır. Bu üç yiyeceği birlikte tüketmek, size hızlı kilo verdirir.

İncir ve Brezilya cevizi
İçerisinde hiç yağ bulunmayan incir, sağlıksız abur cuburlar için muhteşem bir alternatiftir. Hem incir hem Brezilya cevizi seni daha uzun süre tok hissettirir.

Ananas ve yeşil limon
Yeşil limon hem kiloyu hem de tüketilen yemek miktarını azaltır. Vücutta diğer yiyeceklere göre daha hızlı ve etkili yağ yakımı sağlar. Ananasın yüksek su içeriği, kilo vermek için birebirdir. Bu iki yiyeceği birlikte tüketmek fazla kilolarından daha hızlı kurtulmanı sağlar.

Yumurta ve avokado

Yumurta çok kalori almadan sağlıklı beslenmek için harika bir yiyecektir. Hem avokado hem yumurta sana gün içinde gerekli enerjiyi sağlar. Birlikte tüketildiğinde sizi uzun süre tok tutarlar ve halsiz hissetmeni önlerler.

Zeytin ve domates
Zeytin, yüksek oranda lif içeren diğer besinler gibi sizi uzun süre tok tutar. Kahvaltıda hem zeytin hem domates tüketmek gün içinde daha az acıkmanı sağlar.

Muz ve ıspanak
Muz ve ıspanağı birlikte tüketmenin kilo kaybı, metabolizmayı hızlandırma ve bağırsakları çalıştırma gibi yararları vardır.

Somon ve avokado

Somon kilo vermek ve ince kalmak isteyenler için harika bir besindir çünkü iştahı kontrol eden hormonları dengeler. Somon ile avokadoyu birlikte tüketmek, enerji seviyelerini yüksek ve iştahını düşük tutacaktır.

Tavuk ve kırmızıbiber


Tavuk gibi yüksek oranda protein içeren besinler kilo vermede çok etkilidir. Kırmızıbibere acı tadı veren kapsaisin ise iştahını kontrol altına alır ve vücudun yağ yakımını hızlandırır. Kırmızıbiber ile yapacağın bir tavuk tarifi hem lezzetli olacak hem de sana kilo verdirecektir.

Bal ve limon

Bal ve limon kilo vermek isteyenler için mükemmel bir kombinasyon. Seni tok tutacak bu iki besin zararlı abur cuburlar yemeni engelleyecektir.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir