Instagram Fotoğraflarınızı Güzelleştirecek Uygulamalar

Sosyal medyanın gelişimiyle birlikte, Instagram, evimizde duran o fotoğraf albümlerini rafa kaldırdı ve büyük bir dijital fotoğraf deposu haline geldi.

E tabi ki konulan fotoğrafların da üzerinde oynanması ya da daha güzel hale getirilmesi iyice uç boyutlara uzandı ve kendimizi sorgulamamıza sebep oldu: “Neden biz bu kadar güzel çıkmıyoruz?” Hiç üzülme tatlım, onlar dandirik foto düzenlemeleriyle uğraşırken ben seni photoshopun everestine çıkarıp, like’lar üzerine yağarken sana kahve içireceğim. 🙂

Ne var yani fotoğraflarda pürüzlerimizden, kilolarımızdan  arınıp güzel görünmek istiyorsak? Jennifer Lopez’in, Kim Kardashian’ın photoshop yaptığı dünyada bizim neyimiz eksik? Haydi gel de şu muhteşem uygulamalara göz atalım!

Picsart

Birçok özelliği tek bir uygulamada toplayalım demişler ve Picsart’ı bizlere bahşetmişler desek yalan olmaz. Fotoğraflara efekt vermenin yanı sıra burnunu küçültüp, dudaklarına botoks yapabiliyorsun ve yüzünü zayıflatıp kilolarından kurtulabiliyorsun desem? Dur dur heyecanlanma, şimdi görsellerle açıklayacağım.

Bir dizi küçük estetik operasyonları yapmak istiyorsan aşağıda bulunan sekmelerden ‘’araçlar’’ kısmına tıklayacak ve ‘’esnet’’ sekmesine gireceksin tatlım. Daha sonra;

esnet kısmında karşına çıkan ‘’yamult’’ sekmesinden yüzünü inceltebilir, dudaklarını büyütebilirsin. Tabi ki boyut çubuğundan fırçanın büyüklüğünü de ayarlaman gerekecek! (bu ince ayrıntıları unutma bebeğim, sonra “ay ben yapamıyorum” falan dersen karışmam!

‘’Sıkıştır’’ kısmından da burnunu küçültebilirsin. ( tabi ki ben abartarak yaptım ki fark belli olsun diye… Doğal görünüm istiyorsan ‘’’boyutu’’ küçült “güç”ü de biraz azalt beybisi.)

Aynı şekilde aşağıda bulunan sekmelerden “efektler-düzeltmeler-yüz düzeltme” kısmına gelerek de yüzündeki pürüzleri azaltabilirsin. (not: düzeltmeler kısmını göremiyorsan ki göremeyeceksin minik parmakcıklarınla aşağıdaki başlıkları sola kaydırmayı denemelisin )

YouCam Makeup

Bu adamlar bir harika dostum! Resmen ‘’canım sen uğraşma ben sana şipşak makyaj yaparım” demişler ve bu uygulamayı geliştirmişler desek yalan olmaz heralde!

Anlatıyorum iyi dinle;

  • Sol üstte yer alan Fotoğraf Makyajı kısmına tıklayıp galerinden o muhteşem doğal resmini seçiyorsun,
  • Otomatik olarak sana sol alttaki “alluring” makyajını yapıştırıyor ya, onun hemen yanındaki “boş” seçimi seçiyorsun ve shop’a başlıyorsun. Nasıl mı? Tabi ki aşağıda yer alan yüz, göz, ağız sekmeleriyle. Hadi gel göz makyajı yapalım!

Aşağıdaki sekmelerden kirpikleri, eyelineri, kaşları açıkcası gözle ilgili her şeyi seçip güzel bir göz görüntüsüne erişebilirsin. (Yalnız uyarayım rengi iyi ayarla, shop yapayım derken göz çıkarma. 🙂 Tavsiyem, daha gri tonlar daha gerçekçi duruyor. )

Aynı şekilde yüz biçimlendiriciye gelip ibreyi tamamen sola çekerek de yüzünü inceltebilirsin bebişim!

Snapseed

Ya hani bu tumblr kızları falan abidik gubidik efektlerle sanatsal, retro fotoğraflar yaratıyorlar ya, resmen bu uygulama sayesindeymiş!

Photoshop Express

Mobil cihazlar için geliştirilen başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Photoshop Express’te de eğlenceli ve ilginç grafikler ekleyerek kolajları geliştirmek mümkün.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir