Kadın ve Erkek Arasındaki 20 Eğlenceli Fark

1- Erkekler daha çabuk karar veriyor. Biz buna kestirip atmak da diyebiliriz. Kadınlar seçenekleri ayrıntılı bir şekilde düşünmeyi, bir uzmana danışmayı tercih ediyor.

2- Erkekler kas yapısı itibariyle daha güçlü olabilir ama kadınlar erkeklerden daha dayanıklı. Acı çekmeye ve acı bibere karşı da öyle.

3- Erkekler cinsel fantezi kurarken kadının vücudunu düşünüyor, kadınlarsa nasıl baştan çıkarıldığını ve ön sevişmeyi.

4- Kadınlar erkeklerde ilk etapta gözlere, erkekler de kadınlarda göğüslere bakıyor. Şaşırdık mı?

5- Kadınlar değişik sohbet konuları bulmayı, sohbeti yönlendirmeyi ve dinlemeyi tercih ederken; erkekler tek konuyu konuşup bitirmeyi seçiyor. Bu yüzden de kadınlar “dedikoducu” oluyor. Bak sen şu işe.

6- Kadınlar strese karşı daha dayanıklı ama daha erken yaşlanıyorlar. Erkeklerse daha erken ülser olmalarına rağmen daha geç buruşuyorlar.

7- Kadınlar daha sık gülümsüyor. Erkekler biraz toplumsal rolleri biraz da alışkanlık yüzünden daha az gülümsüyor. Güçlü erkeği oynamayı bırakalım beyler.

8- Kadınlar konuşmalarında “ben” kelimesini daha çok kullanıyor. Erkekler gizemli kalmayı tercih ediyor.

9- Erkekler kadınlardan daha fazla kalp krizi geçiriyor. Çünkü östrojen hormonu kadınları koruyor.

10- Kadınlar birine birkaç dakikadan fazla sarılırlarsa güven duyguları artıyor. Erkekler sarılmayı pek tercih etmiyor. Dokunma duyusu kadınlarda daha gelişmiş durumda.

11- Kadınlar erkeklere göre daha sık ayna karşısında kendine bakıyor. Kıyafet alışverişini de erkeklere göre daha sık yapıyor.

12- Erkekler cinsellik konusunda kendilerini makine gibi görüyor. Eğer cinsel hayatları kötüyse doktora gidip “tamir edilmeyi” bekliyor. Kadınlara göre cinsel sorunlar her iki tarafın da sorunu.

13- Kadınlar daha erken yaşta yürüyor, konuşuyor ve okuyor. Erkekler o sırada “neredeyim ben?” demekle meşgul.

14- Kız bebekler etrafındaki nesneleri tanımaya çalışırken erkek bebekler gezmenin, oynamanın peşinde.

15- Kadınlar erkeklere göre daha fazla uyku sorunu yaşıyor. Bunun sebebi daha fazla düşünmeleri. Bu sebeple baş ağrısı da kadınlarda daha fazla görülüyor.

16- Kemik erimesi en çok kadınlarda görülüyor. Bunun sebebi östrojen. Saç dökülmesi de en çok erkeklerde görülüyor. Bunun sebebi de testosteron.

17- Erkekler kadınlara göre daha şişman doğuyor ama hayatı boyunca kilosunu dert eden kadınlar.

18- Kadınlar “evet” kelimesini dinliyorum anlamında kullanırken, erkekler onaylıyorum demek istiyor.

19- Kadınlar orgazm yaşadıklarında bunu bütün vücutlarıyla ve uzun süreli hissediyor. Erkeklerinki daha bölgesel ve kısa süreli.

20- Aslında başlangıçta hepimiz kadınız. Hamileliğin 6. haftasında ceninin cinsel organı gelişmeye başlıyor ve erkek ya da kadın diye ayrılıyoruz. Yine de cinsel organlarımız cinsel kimliklerimizi belirleyen bir kriter değil.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir