Kadınlar Venüs’ten: İşte Kadınlar Hakkında 13 İlginç Bilgi!

Kimi dedikoduyu sevdiğimizi söyler, kimi aşırı duygusal olduğumuzu. Kimi bizi kırılgan görür, kimi cadı. Kimi araba kullanmamıza takılır, kimi de hamur açmamıza. Alışveriş yapmamıza, saçımıza, saçmalamamıza… Oysaki bunlardan bağımsız, bunların ötesinde, canımız ne isterse… Yani biz kalıplara sığdırılamayız, bir o kadar kendimize hasız. Bazen de sadece bir kadınız. Çiçek sevmemiz ise bunu değiştiremez. Bazen kadın bedeninde başka bir ruh, bazen de bir bedende bilge… Madem öyle, hadi biraz eğlenelim. Muhtemelen senin bile bilmediğin, biz kadınların komplike ve gizemli dünyasından 13 keyifli bilgiyle karşındayım.

1- Bağışıklık sistemimiz güçlü, kalp atışımız hızlı, cildimiz hassas. Acıya, erkeklere göre biraz daha duyarlıyız. Bunun yanında oldukça da esneğiz.

2- Dilimiz tatlı tatları algılamaya açık. (tat hücrelerimizin sayısı fazla) Bu da tatlı sevgimizi açıklıyor. Tadını çıkarıyoruz çünkü. 🙂

3- Renkleri de net algılayabiliyoruz. Bu yüzden modaya ilgimiz var: çantalar, takılar, kumaşlar…

4- Yumurtlama döneminde dişi güçlerimizin doruğundayız. Kokuları, tatları daha net algılıyoruz. Sesimiz itaatkar bir tonda çıkıyor. Ve daha çekici oluyoruz.

5- Hamilelik boyunca %30’umuzun canı yenilmeyecek şeyler çekiyor. Pika Sendromu denen bu durumda; toprak, demir, kağıt falan yiyebiliyoruz.

6- Boynumuz esnek olduğu için neredeyse arkamızı görecek kadar çevirebiliyoruz. Bu da yoga yaparken oldukça işimize yarıyor ama “Şeytan” filmindeki Regan kadar da değil yani. 🙂

7- Vücudumuzun sağı ve solu aynı simetride değil. Dolayısıyla bir mememiz daha küçük. Ya da bir mememiz daha büyük. Bardağın hangi tarafını görmek istiyorsan.

8- Uyurken de duyabilmek gibi bir özelliğimiz var. Bu biraz tuhafmış.

9- Yalanları hemen fark edebiliyoruz. Bu da yalan söylemekte ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor.

10- Yaratıcı varlıklarız. Bu sadece rahimle ilgili bir şey değil. Farklı düşünme ve farklı noktaları keşfetmekle ilgili.

11- Erkeklere göre daha önce sarhoş oluyoruz. Sarhoşken erkekler kadar olay çıkardığımız söylenemez ama. 🙂

12- Çok sıcak ortama tahammülümüz yok. Sıcak basması diye bir gerçek var.

13- Vücudumuz sürekli değişiyor. 20’li yaşlarda, 30’lu yaşlarda 40’lı yaşlarda… Bu yüzden sağlığa yatırım yapmak çok önemli. <3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir