Karın Yağları Nasıl Eritilir?

Karın Yağlarına Elveda, Yaza Merhaba!

Kışın bitmesiyle kalın kalın oversize kazakların, uzun montların, kabanların fazlalıklarımızı kapatma mevsimi da bitti. Eğer bir yanın yazın gelmesini iple çekerken diğer yanın yavaş yavaş gelsin daha bu vücut şekillenecek diyorsa tam doğru yerdesin.

İlk olarak beslenmeyi ele alalım şimdi göbüşümüzün çevresindeki o yağlardan kurtulmak için ilk olarak beslenme şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor. Mesela güne bir bardak limonlu sıcak su ile başlayabilirsin. Limon vücudundaki yağların ve toksinlerin atımını kolaylaştıracak. ? Günün devamında ise  lif bakımından daha zengin besinler tüketmeye başlıyoruz. Tahılları, meyveleri(mümkünse protein ile beraber), sebzeleri ve tohumları beslenmemize dahil ediyoruz. Beyaz ekmekten, kekten, kurabiyeden, hazır abur-cuburlardan yani rafine karbonhidratlardan kesinlikle kaçınıyoruz. (lütfen kaçamak yapmayalım ?) Öğünlerimizi bölerek, sık ama az az tüketiyoruz. Öğünlerimizle beraber şekerli bütün içecekler yerine bol bol su tüketiyoruz. (su <3 sen) Kızartmalardan ve de kremayla yapılmış ağır soslu yemeklerden mutlaka uzak duruyoruz. Öğünlerimizde karbonhidratlar yerine protein bakımından zengin besinler tüketmeye de özen gösteriyoruz tabi ki. Öğünlerden sonra yağ yakıcı çaylardan olan zencefil çayı, yeşilçay ya da hibiscus çayı içmen de yardımcı olacaktır. Beslenme konusunda doğru dengeyi kurabilmek için bir diyetisyenden yardım alabilirsin.

Sonsuz sayıda mekik çekmek sana yarar sağlamayacaktır tatlım ondan hemen vazgeçiyoruz. Aerobik egzersizler(koşu,yüzme,yürüyüş,bisiklet vb) karın bölgesinde yağları eritmek için oldukça etkili. Haftada üç gün en az 45 dakikalık seanslar halinde kardiyovasküler egzersiz yapabilirsin. Egzersizleri arka arkaya olmayan günlerde yapmaya özen göstermelisin, azıcık da dinlenelim. Bütün vücudunu çalıştıracağın egzersizler yap sadece karın bölgen için yapmaya çalışma tatlım olur mu? Hiç yardımı olmuyor kendini o kadar yormanın. Bir de egzersizler arasında kısa kısa molalar ver ki minnoş kalbin çok hızlı atmasın. Eğer sıkı bir programa başlayacaksan interval antrenmanlar da eklemek senin yararına olacak ve yağ yakışını hızlandıracaktır. Elbette pilates de karın bölgesindeki yağlanma ile savaşmada oldukça etkili, al matını çık parklara! Ve bonus olarak da eğer çocukluğuna dönmek istersen düzenli egzersiz olarak hulohop çevirmek de oldukça etkili.

Bunların yanı sıra işin bir de keyifli kısmı var; karın bölgesine yapılan masaj karın bölgesindeki yağları eritmede ciddi anlamda etkili!

Senin kendine güvenmen, bir işin yarısından fazlasını başarman demek. Ne yaparsan yap, her halinle güzel olduğunu bilerek yap. Sen yazdan değil yaz senden korksun!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir