Karlı Havalarda İzlenecek 5 Sürükleyici Dizi

Dışarıda ayak bileğine kadar kar var. Sadece markete gitmek için çıkabiliyorsun. Soğukta biraz fazla kalsan burnun donabilir. Ev sıcak ve koltuğun battaniye kombiniyle seni çağırıyor. O zaman markete kadar gidip salep ve kestane al. Çünkü bugün evdeyiz. Tarçınlı salepimizi hazırlayıp, kestanemizi pişirip dizi izleyeceğiz. Bu diziler o kadar sürükleyici ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağız bile. Sezon aralarında belki kartopu oynamaya ve sokak hayvanlarını beslemeye çıkarız. Ama şimdi play’e basalım!

Stranger Things (2016 – ): Henüz 2 sezonu yayınlandı ama şimdiden herkesin favorisi. Dizide yaşadığımız dünya ve The Upside Down olmak üzere 2 boyut var. The Upside Down karanlık ve bu dünyanın tam tersi. Bir grup çocuk bu boyuttan dünyamıza açılan kapıları ve çıkan demogorgon’ları engellemeye çalışıyor. Dizide özellikle çocukların oyunculuklarına ve 80’ler atmosferine bayılacaksın. Disko müziklerini de es geçmeyelim tabii.

IMDb: www.imdb.com/title/tt4574334

Narcos (2015 – ): Suç, drama ve aksiyon seviyorsan bu dizi tam sana göre. Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizide, uyuşturucu karteliyle mücadele eden ajanların maceralarını izleyeceksin. İzlerken de, dışarıdaki soğuğa rağmen, kan akışın hızlanacak ve heyecandan ısınacaksın.

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt2707408/?ref_=fn_al_tt_1

Mr. Robot (2015 – ): Rami Malek’in oyunculuğuyla devleştiği dizide, asosyal ve davasında gayet haklı bir hacker var. Elliot gündüzleri siber güvenlik şirketinde çalışan bir programcı geceleri ise sistemle savaşan bir hacker. Bu savaşını da siber şirketleri hack’leyerek ve insanların uyanmalarını sağlayarak veriyor. “V for Vendatta”yı beğendiysen bu diziyi de beğeneceksin.

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt4158110/?ref_=fn_al_tt_1

The Walking Dead (2010 – ): Sürükleyici kelimesinin tam karşılığını veren bir dizi. Çünkü bu dizide sürükleyen ve sürüklenen bir sürü zombi var. Zombilerin ele geçirdiği bir dünyada, “insan” kalmaya çalışan bir grup insanın yaşam mücadelesini anlatıyor. Dikkat, Negan çivili sopasını her kaldırdığında battaniyenin altına saklanabilirsin. Neyse ki orası sıcak.

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt1520211/

Rick and Morty (2013 – ): Aşırı çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlararası keşiflerini ve tehlikeli yolculuklarını anlatan bu çizgi film büyükler için. Başlar başlamaz seni kendine bağlayacak, tüm dikkatini ona vereceksin ve neredeyse salep ve kestaneler soğuyacak. Sen bakma dışarıdaki kar soğuğuna, Rick’in delilikleri, Morty’nin saçmalıkları ve Salatalık Rick’in komiklikleri keyfini yerine getirecek.

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt2861424/

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir