Kendine Güvenen Her Kadının Bildiği 13 Durum

1- Standart güzellik ölçülerine aldırış etmez. O kendi bedeniyle barışıktır. Fakat sağlıklı yaşamayı da ihmal etmez. Çünkü yaşamayı ve kendini seviyordur.

2- Modayı takip edeceğim diye istemediği şeyleri üstünde taşımaz. Onun tarzı ona özeldir. Bu konuda başkalarının fikirlerini pek önemsemez.

3- Kendi hayatı ve bedeni konusundaki kararları tamamen kendisi verir. Fakat yardıma ihtiyacı olduğunda da bunu belirtmekten çekinmez.

4- Gerektiği yerde hayır, gerektiği yerde evet demekte zorlanmaz. Özür dilemek onun için utanılacak bir şey değil, bir olgunluk göstergesidir.

5- Neyi sevip neyi sevmediğini iyi bilir. Ona zorla bir şey yaptıramazsınız. Öte yandan bazen nezaketen tavizler verebilir. Ama bunların da kendi seçimi olduğunu bilir.

6- Bedenini iyi tanır. Bu yüzden cinsel hayatı da iyidir. Çünkü kendisini tatmin eden noktaları biliyordur.

7- Başkasına para ödetmek, eşyalarını başkasına taşıtmak, soğuk havalarda yanındakinin montunu almak gibi huyları yoktur.

8- Yalnızlığını sever ve yalnız vakit geçirmek onun için keyiflidir. Fakat bir o kadar da sosyal olabilir. Bu durum ruh halinin getirdiği bir tercihtir.

9- Diğer kadınlara karşı düşman değil, destekçidir. Fakat elinden geldiğince de adaletli davranır.

10- Uykusuna, beslenmesine, egzersizine önem verir. Ruhunu da kitaplarla, filmlerle, sanatla besler.

11- Cinsel tercihleri tamamen onu bağlar. (Kadın bedeninde bir erkek, lezbiyen bir birey ya da nemfoman olabilir.) Bu konuda toplumun kurallarına aldırış etmez. Çünkü bunun bir insan hakkı olduğunu bilir.

12- Tek başına zaman geçirmekten hoşlanır. Tek başına tatile çıkmak, bir mekanda tek başına oturmak gibi.

13- Kendine iyi bakar. Bunu beğenilmekten ziyade kendini sevdiği için yapar.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir