Kadın Cinselliği Hakkında Bilmen Gereken 15 Şey

1- Kadınların kendilerini en seksi hissettiği ve cinsel isteklerinin en çok arttığı dönem yumurtlama dönemi.

2- Kadınların dokunulmaya en duyarlı bölgeleri göğüsleri, göğüs uçları, dudakları, boynu ve vajinası. Bazı kadınlar, bu konuda hassas oldukları için, bu bölgelere dokunulduğunda bile orgazm olabiliyor.

3- Kadınlarda da bazen erkeklerdeki gibi boşalma sıvısı olabiliyor. Ama bu sıvı spermle aynı şey değil. Daha çok akıntı ve idrar karışımı bir sıvı. Her cinsel ilişkiden sonra işemek de oldukça yararlı. Çünkü vajinada bulunan bakterilerin seks sırasında idrar yoluna ulaşmasını ve çeşitli enfeksiyonlara sebep olmasını önlüyor.

4- Kadınlar 30’lu ve 40’lı yaşlarında cinsel olarak daha istekli oluyor. Özellikle 40’lı yaşlarında güçlü ve çoklu orgazmlar yaşayabiliyorlar. Bu arada çoklu ya da zincirleme orgazm, orgazm olduktan yaklaşık 30 saniye sonra tekrar orgazm olmak ve düzenli cinsel uyarılmalar sayesinde bunu sürdürebilmek.

5- Klitoris ve vajinal orgazm çok da farklı şeyler değil. Orgazm olmak için klitorisin uyarılması şart. Ama bazı kadınlar, klitoristen giden sinir ve duyu lifleri nedeniyle, penis vajinanın içindeyken de orgazm olabiliyorlar. (Her 3 kadından 1’i.) Diğerleri için klitorisin uyarılması gerekiyor. Bunun için de en uygun pozisyonlardan biri kadının üstte olduğu pozisyon.

6- Lezbiyen çiftler, kadın-erkek çiftlere göre daha çok orgazm oluyor. Bunun sebebi ön sevişmenin daha uzun sürmesi ve her iki kadının da kendilerini daha hazır hissetmesi. Kadınlarda uzun ve romantik bir ön sevişme önemli.

7- “Vajina osuruğu” diye bir şey var. Hemen yüzünü ekşitme. Seks sırasında gerçekleşen pompalama hareketi gaz çıkarmaya benzer bir sese sebep olabiliyor. Utanmak, sıkılmak yok.

8- Bazı kadınlar doğum yaparken de orgazm olabiliyor.

9- Ortalama kadın orgazmı 20 saniye sürüyor. Yani erkek orgazmından 14 saniye fazla.

10- Orgazm taklidi bir gerçek. Kadınlar bunu genellikle partnerinin kendini kötü hissetmemesi için yapıyorlar. Oysaki taklit, ilişkiyi daha içinden çıkmaz bir hale sokuyor. Kadınlar orgazm olamadıklarını belirtmeli ve partneriyle birlikte yatakta bazı değişikliklere gitmeli.

11- Boşalmayı bilmeyen kadınların sayısı çok fazla. Bunun için önce mastürbasyonu bilmek gerekiyor. Kadının vücudunu keşfetmesi ve haz aldığı bölgelerini uyarması lazım.

12- Boşalmayla orgazm aynı şeyler değil. Boşalma rahatlama, orgazm ise rahatlamanın üstüne bir de haz hissetme.

13- Kadınlar da en az erkekler kadar çok seks yapıyor ama bunu dile getirmeyi pek sevmiyor. Ayrıca kadınlar için erkeğin kokusu diğer her şeyden daha çekici.

14- Kegel egzersizi yani vajina kaslarını sıkıp bırakmak bir kadını orgazma götüren en kestirme yol.

15- Sürpriz! Bir kadının cinsel uyarılma yaşaması ve boşalması için bir erkeğe ihtiyacı yok. Mastürbasyon da en az penetrasyon kadar zevk veriyor.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir