Kışın Sıcacık Hissetmek İçin 10 Pratik Öneri

Şu kara kışta biraz daha sıcak hissetmek, biraz daha ısınmak fena olmazdı doğrusu. En ufak bir ısı kaynağı gördüğümüzde hemen dibine gidip ellerimizi dayamamız boşuna değil. Gönül ısınmak ister kalorifer bahane. Kışın sıcacık hissetmek için oldukça etkili, pratik ve biraz çılgın yöntemler de mevcut. Kışla mücadelede gayet başarılı olan bu yöntemler seni hem soğuktan hem de hastalıktan koruyacak. İşte en az hırka, battaniye ve çay kadar etkili; 10 sıra dışı ve pratik yöntem:

1- Pofuduk terliklerini mikrodalgada, en düşük sıcaklıkta, 1-2 dakika ısıtıp öyle giyebilirsin.

2- Dışarı çıkacaksan, çıkmadan birkaç dakika önce kıyafetlerini kaloriferde ısıtabilirsin. Ütülemek de ısınmak için etkili bir yöntemdir.

3- Çayına zencefil ve tarçın atarak vücut ısını yükseltebilirsin. Ayrıca ıhlamurun da enerji verme ve vücut ısısını artırma özelliği vardır.

4- Genelde kayakçıların kullandığı termal çoraplarla ayakların gün boyu sıcacık kalabilir.

5- Yatmadan önce yatağa sıcak su torbası koyup, üstüne battaniye kapatırsan yatağın daha sıcak olur. Hem elektrikli battaniyeden daha güvenli bir yöntemdir.

6- Bir kediye ya da köpeğe sarılabilir, birlikte ısınabilirsiniz. %100 çalışıyor. 🙂

7- Duştan sonra ısıtıcı masaj yağlarıyla sırtına, boynuna, ellerine ve ayaklarına masaj yapabilirsin.

8- Tiftik, kumaş olarak ısıyı saklama özelliğine sahiptir. Kışın özellikle dışarı çıkarken bu kumaşı tercih edebilirsin.

9- Kışları evinin sıcak olması da çok önemli. Kalın perdeler kullanabilir, kalorifer peteklerinin arka kısmını alüminyum folyoyla kaplayabilirsin. Yemek pişirmek de evi ısıtabilir.

10- Eğer alışkanlığın değilse de şimdi tam sırası: Atlet giyebilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir