Klişe Erkek Yalanları

Erkeklerin düz bir kafa yapısı ile çalıştıkları aşikar. Bu nedenle kullandıkları cümleler, yalanlar vs her şey aynı oluyor. Eh bu yalanları söylemeye çalışırken bir de kötü yalancı olduklarını eklersek, haliyle ortaya rezil bir durum çıkıyor. Yalan söylerken diğer söylediği yalanı unutmak mı ana konuyu atlamak mı yanlış konu üzerine yoğunlaşmak mı derken baya batıp çıkamıyorlar bu durumdan. Aşağıda erkeklerin söylediği en klişe yalanları derledim senin için, hadi biraz oku keyfin yerine gelsin. Acaba bu yalanlardan kaç tanesini duydun şu ana kadar?

İş toplantısı/yemeği

Ukrayna’daki o malum bitmeyen fuarlar ya da Cumartesi akşamı sabaha kadar süren o iş yemekleri. Anlıyorum, açsınız çok yemek yiyorsunuz ama o yemek nasıl bu kadar uzun sürüyor anlamış değilim. Bir de yurt dışı gezileri var ki evlere şenlik. Akşam olur olmaz, o erkekler kedi yavrusu gibi şehrin her tarafına dağılmıyor mu bir de!

Hangi kadın?

Malum, Cem Yılmaz’ın söylediği bu yalanı söylemeden geçemeyeceğim sevgili okurum. Sorunun ana kisvesi ne olursa olsun “hangi kadın?” cevabı vererek düşünme süresi kazanmaya çalışırken, aslında “o kadar kadın arasında kimden bahsediyor?” diye inceden pot kırdığının farkında bile değil. Bu tarz durumlarda tavsiyem, birkaç farklı kadın tarif edip ağzından farklı farklı isimler almaya çalışman yönünde.

Ben öyle bir şey hatırlamıyorum!

Sıkışılan her durumdan kurtulma cümlesi olan bu kalıptan gına geldi artık. Gidip geçmişte bazı şeyler yaşa, ondan sonra o konuda üstüne gelinince, ben öyle bir şey hatırlamıyorum de. Bir de bunun verilen sözü tutmayan versiyonu var. Zamanında verdiği tüm sözleri sonrasında işine gelmediği için unutmuş gibi yapar. Buna duygusal söylemler de, verilen tatil sözleri de dahil olmak üzere her şeyi katabilirsin.

Ben porno izlemem!

Hı hı, eminim asla izlemiyorsundur. Burada liseli ergen gibi cool gözükme çabasında mı yoksa seksi meta olarak görmüyorum sadece duygusal olarak beraber olmaktan hoşlanıyorum demek mi istiyor bilemiyorum ama ikisi de çok güzel sonuçlar değil.

Büyük meme mi? O ne öyle kocaman, ıyk!

Bunu söyleyen bir erkek görürsen hemen göz bebeklerine bak. Daha meme derken bile göz bebekleri kocaman olmuştur. arkadaşım madem büyük meme sevmiyorsun neden gördüğün her dekolteye gözün kayıyor senin? Geçiniz efendim bu ayakları, büyük meme sevmiyorum diyen erkek net yalan söylüyordur, bu kadar basiiiiit.

O kız çok yakın arkadaşım yaa…

Zamanında takıldığı kızları seninle yakın arkadaşı olarak tanıştırıyor ve sen aşırı samimiyet içeren davranışlardan rahatsız olunca da gereksiz yere kıskanan kezban damgası yiyiveriyorsun hemen. Sen de kızla arkadaş olup, samimi olup aynı ortamlara giriyorsun. Bir de bunun daha bir şey yaşanmamış arkadaş versiyonu var: Potansiyel tehlikeli kızımız çocuğa gözü koymuştur fakat saf çocuğumuz bunun farkında olmadığından arkadaşça takılır. Kızımız ise ileride çocuğun boşluğunu yakalamaya çalışacaktır. Sonra sen kızdan rahatsız olmakla uğraşıp durursun.

Bence kişilik güzellikten daha önemli

Gitmiş Instagram’daki tüm bikini modellerini takip etmiş, gelmiş burada diyor ki “yok hayatım ben yaptığı sanatı beğeniyorum” falan. Yemezler canım. Gördüğün her kalçaya bak, sonra karaktere önem veriyorum de!

Bize gelsene film falan izleriz

Hala kaldı mı bu yalan ya? Netflix&Chill ile yeniden canlanan bu kült yalanımız, tarihteki tozlu raflara kalkmalı artık. Buna inanan bir kız kalmadığını erkeklerin artık öğrenmesi gerek.

Sadece sarılıp uyuyacağız, söz!

Bu yalan, bin bir zorlukla seni eve çağırdıktan sonra verdiğin “hayır” cevabına aldırmadan son bir umut, son dakika golü olur belki diye başvurdukları yalandır. O yatağa giriş var çıkış yok, bunu bilmeyen kız mı kaldı lütfen ama. Bu yalanı da bir daha görmemek adına üç hayırla uğurluyoruz.

Ya sen benim için değerlisin

Bunu seninle beraber yüz elli tane daha kıza söylediği için aslında onun orijinali “Ya sen DE benim için değerlisin”dir. Cümlenin anlamı bozulmadığı için o aradaki de ekini atıvermiş hemen tabi.

Ben asla yalan söylemem

Bir şey diyemiyorum, başlı başına rezalet!

Şarjım bitmişti ya, telefon şarjdaydı vs.

Arkadaşlarla dışarı çıkılır, biraz mesajdan sonra ses seda bir kesilir ta ki sabaha kadar. Sorsan şarjı bitmiş, telefonu bir yerlerde unutmuş, şarja bırakmış vs. Ama bu süreçte nerelere gidildi, masada kimler vardı, gece boyu neler yapıldı asla haber alınamıyor. Ancak içeride bir köstebeğin varsa sana haber uçurabilir, o kadar.

Normalde hiç böyle olmazdı, senden çok etkilendim sanırım

Gidersin biriyle flörtleşirsin arkasından uzunca sextingler, beklentiler, vaatler derken gün olur ve o an gelir. Bando eşliğinde uzuuuun bir gece beklerken, o uzun gece bir anda 21 Haziran gecesi gibi kısacık bitiverir ya, hah o durumdan sonraki klişe an itibariyle kulaklarınızda çınlar. Erkek de bu durumu kurtarmak için kendini gömmektense, karşısındakini överek konuyu saptırma yöntemiyle bu yalanı kullanır. Ama artık herkes bunu kullanıyor, bir şey değişmiyor. Bu ilk defa olsa bile heves gitti bir kere.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir