Kolay Orgazm Olmanın 8 Yolu

Orgazm olmak kadınlar için erkeklere göre biraz daha zor bir şey. Vajina çok daha komplike, kadın zihni ve hazırlığı çok daha önemli ve kadınlar bu hissi erkeklerden çok daha katmanlı ve yoğun yaşıyorlar çünkü. Erkekler için boşalmanın bir ihtiyaç olması gibi, kadınlar için de orgazm bir ihtiyaç. Hem psikolojik hem de biyolojik açıdan. Pek çok kadın orgazm olamıyor ama aslında hepsi bu zirve duyguyu tatmalı ve hayata çok daha farklı gözlerle bakmalı. Stres, çekingenlik, yeterince uyarılmama, baskı hissetme, rahat olmama, başka şeyler düşünme gibi durumlar kadın orgazmını etkileyebiliyor. Ama bu durumu kolaylaştıracak bazı yöntemler de var. Hadi, gel onlara bir bakalım, cinsel hayatımıza renk ve zevk katalım.

1- Düzenli olarak mastürbasyon yapmak hem deneyim kazanmanı hem de bu anlamda kendini tanımanı sağlar.

2- Ön sevişme kadın için oldukça önemlidir. Ön sevişmede nelerden keyif aldığını partnerine söylemeli ve bu kısmı uzun tutmalısınız.

3- Sevişme sırasında konsantrasyonunu bozan her şeyden kurtulmalısın. Bazen öncesinde meditasyon yapmak da iyi gelebilir.

4- Cinsel isteğinin çok yoğun olduğu şu iki dönemi kaçırma: Regl döneminden hemen önceki hafta ve yumurtlama dönemi.

5- Işık seni rahatsız ediyorsa kapat, partnerinin sözleri modunu düşürüyorsa uyar. Yani bulunduğun ortamı kendine göre ayarla.

6- İlişkiye korunarak gir. Böylece aklında seni rahatsız eden soru işaretleri olmaz ve kendini akışa bırakabilirsin.

7- Orgazma en yakın pozisyonda seviş. Şunu da yapabilirsin: Orgazma yaklaştığını hissettiğinde o pozisyona geçebilirsin.

8- Hassas bölgelerin konusunda partnerine tüyolar ver ve ilişki sırasında aynı ritmi yakaladığınızdan emin ol.

Bonus: Seksi iç çamaşırları, seks oyuncakları, sevişme öncesi içilecek şarap gibi seni ateşlendiren elementlerden destek alabilirsin. 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir